Głos Wielkopolski

Lech Poznań: Prognozy dla Kolejorza przed startem rundy wiosennej w piłkarskiej ekstraklasie

W przededniu rozpoczęcia rundy rewanżowej w piłkarskiej ekstraklasie zapytaliśmy naszych ekspertów piłkarskich o szanse Lecha w walce o mistrzowski tytuł

Archiwum Głosu Wlkp.

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/4] Następne

Paweł Wojtala (prezes WZPN)

W przededniu rozpoczęcia rundy rewanżowej w piłkarskiej ekstraklasie zapytaliśmy naszych ekspertów piłkarskich o szanse Lecha w walce o mistrzowski tytuł i o najpoważniejszych konkurentów Kolejorza.

Według mnie do tytułu mistrza Polski pretendują dwie drużyny, czyli Lech i Legia. Nie spodziewam się więc aż tak szalonej końcówki rozgrywek jak w poprzednim sezonie. Być może transfery wojskowych były bardziej spektakularne, ale trzeba pamiętać, że same nazwiska nie grają, więc Kolejorz też nie musi już na starcie obwiać się uzbrojonego po zęby rywala. Poza tym nowi gracze zawsze potrzebują czasu na wkomponowanie się w drużynę.

Liczę również na to, że ekipa Nenada Bjelicy wiosną przełamie wyjazdową niemoc. Każda wpadka w rundzie rewanżowej może być bardzo kosztowna, tym bardziej, że w rundzie finałowej nie będzie już podziału punktów. Dużo będzie zależeć od postawy Darko Jevtica, który jest liderem drugiej linii w Lechu. Maciej Makuszewski powinien się wyleczyć i zdążyć na kluczowe spotkania w lidze. W pierwszych pojedynkach po kontuzji może być nawet w wysokiej dyspozycji, ale musi się liczyć też z wahaniami formy. Oczywiście chciałbym się mylić w tej diagnozie, bo to by oznaczało, że „Maki” nie tylko pomoże Lechowi w walce o tytuł, ale i pojedzie na mundial.

Polecamy