Zamknij

Głos Wielkopolski

Lech Poznań przełamuje się po pięciu meczach bez zwycięstwa i gromi Lechię Gdańsk 3:0. Oceniamy piłkarzy w debiucie Skorży w Poznaniu

NIKA KWEKWESKIRI 7Nieźle spisywał się na pozycji defensywnego pomocnika. Zanotował kilka ważnych odbiorów, kilka razy mądrze przerwał akcję. Dobrze się

Grzegorz Dembiński

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [3/5] Poprzednie Następne

POMOCNICY

NIKA KWEKWESKIRI 7
Nieźle spisywał się na pozycji defensywnego pomocnika. Zanotował kilka ważnych odbiorów, kilka razy mądrze przerwał akcję. Dobrze się przesuwał i rozbijał ataki rywali. Zaczął wykonywać stałe fragmenty gry. Dysponuje dobrym i celnym przerzutem. Potrafi regulować tempo gry. Praktycznie nie notuje strat. Skutecznie asekurował ofensywę Lecha. Jest jednym ze zdecydowanych wygranych na zmianie trenera.

PEDRO TIBA 5 (grał do 82. minuty)
Portugalczyk był niewidoczny, a rzadko to można o nim napisać. Dużo bardziej aktywny był jego współpartner z linii pomocy. Dał się kilka razy oszukać rywalom.

MICHAŁ SKÓRAŚ 7
Od początku spotkania przejawiał najwięcej ochoty do gry. Pokazywał się na pozycje i dochodził do sytuacji. W drugiej połowie dobrze się znalazł i otworzył wynik. Świetnie zamknął dośrodkowanie Puchacza. To on dogrywał do Ishaka, który był faulowany w polu karnym. Jest w najlepszej formie ze wszystkich wychowanków Lecha. Mógł podwyższyć wynik na 4:0.

DANI RAMIREZ 6 (grał do 69. minuty)
Ciężko nie odnieść wrażenia, że czasami Hiszpan bywa hamulcowym Lecha. W pierwszej połowie bardzo mało wnosił do gry zespołu. Z kolei w drugiej właściwie do spółki z Kamińskim podwyższyli na 3:0. Ta akcja i bramka były mu bardzo potrzebne, żeby stopniowo powracać do formy.

JAKUB KAMIŃSKI 6 (grał do 67. minuty)
Z lewej strony próbował schodzić na strzał, ale lechiści byli na to przygotowani. Brakuje jego rajdów i dryblingów. Nie robił różnicy, a powinien to robić na swojej pozycji. Po przerwie było więcej miejsca i się „rozkręcił, jak mówił w wywiadzie. Zrobił akcję z Ramirezem na 3:0 i popisał się asystą, ale okupił tę akcję kontuzją. Miejmy nadzieję, że niegroźną.


Sprawdźcie, jak oceniliśmy piłkarzy Lecha Poznań za mecz z Lechią Gdańsk ---->

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy