Lech Poznań - Raków Częstochowa 0:2. Kolejorz odpadł z Pucharu Polski. Żegnaj Europo... Koniec emocji dla kibiców

Lech Poznań - Raków Częstochowa 0:2. Kolejorz odpadł z Pucharu Polski.
Lech Poznań - Raków Częstochowa 0:2. Kolejorz odpadł z Pucharu Polski. Grzegorz Dembiński
W 1/4 finale Fortuna Pucharu Polski Lech Poznań przegrał przy Bułgarskiej z Rakowem Częstochowa 0:2. Przy obu golach dla gości fatalnie zachował się Thomas Rogne, który w 60 minucie zmienił kontuzjowanego Antonio Milicia. Norweg najpierw dał się przeskoczyć przez Andrzeja Newiluisa, który głową wyprowadził gości na prowadzenie, a potem tak rozegrał od swojej bramki piłkę, że Gutkovskis podwyższył prowadzenie. Dla Lecha ten sezon praktycznie się już skończył...

Już przed pierwszym meczem wiadomo było, że Fortuna Puchar Polski to koło ratunkowe dla Lecha Poznań. Straty punktowe w lidze, sprawiły, że dla Kolejorza te rozgrywki są priorytetowe, jeśli chce zagrać w europejskich pucharach. Przyszło mu jednak zmierzyć się z Rakowem, o którym trener Dariusz Żuraw mówił, że nieprzypadkowo zajmuje w ekstraklasie tak wysokie miejsce.

Koniec emocji i marzeń o trofeum dla Lecha Poznań. Co sądzi o tym meczu Bartosz Ślusarski?

Goście od początku pokazali, że będą bardzo nieprzyjemnym rywalem dla lechitów. Starali się paraliżować ich poczynania daleko od swojej bramki, agresywnym pressingiem. Kolejorz miał problemy z rozegraniem piłki tak jak lubi, od swojej bramki. Prosty błąd Puchacza naprawił Filip Bednarek, broniąc groźny strzał Daniela Szelągowskiego.

Bednarek, który był bohaterem poprzedniego pucharowego meczu z Radomiakiem, miał w pierwszej części sporo pracy. Na szczęście był bezbłędny i głównie to dzięki niemu gospodarze schodzili po 45 minutach do szatni bez straty gola.

Po nerwowym początku lechici też stworzyli sobie kilka dobrych okazji. Sygnał do ataku dał niecelnym strzałem Tiba. Chwilę później Sykora uderzeniem głową, sprawdził formę bramkarza Rakowa Dominika Holca. Optyczną przewagę poznaniaków między 10 a 25 minutą zakończył mocny, ale bardzo niecelny strzał Johannssona.

Od tego momentu do głosu znów doszli goście, którzy byli bardzo dobrze zorganizowani w linii pomocy i po odbiorze piłki prostymi środkami przesuwali ciężar gry pod pole karne Lecha. Widać było, że goście są szybsi i podejmują dobre decyzje

Bednarek w efektowny sposób obronił najpierw ostry strzał z lewego narożnika pod poprzeczkę. Bramkarz Kolejorza musiał wyciągnąć się jak struna, by końcami palców wybić piłkę na róg.

Próbował go też zaskoczyć Ivi Lopez bombą z rzutu wolnego. Trafił nawet w poprzeczkę, ale Bednarek miał ten strzał pod kontrolą. Ostatnie słowo przed przerwą znów należało do Lecha, jednak strzał Tiby o metr minął spojenia słupka z poprzeczką.

Po zmianie stron mecz nadal toczył się w niezłym tempie, ale niestety było dużo więcej niedokładności. Miało to przełożenie na okazje strzeleckie. Pierwszy groźny strzał, chyba trochę stremowanego obecnością na trybunach Paulo Sousy, młodego Jakuba Kamińskiego minął lewy słupek.

To był ostatni dobry moment Lecha w tym meczu. W 69 minucie po rzucie z autu Kun i Sapała ośmieszyli Karlstroema i Sykorę, a po dośrodkowaniu w pole bramkowe Andrzej Niewulis przeskoczył Rogne i głową z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Rogne popełnił kolejny kardynalny błąd w 78. minucie przy rozegraniu piłki od swojej bramki. Przyjął ją Kun podał do Gutkovskisa, który mocnym postawił kropkę nad i. Zrezygnowany Kolejorz mógł stracić nawet więcej goli, ale to jest już nieważne. Trenerowi Żurawiowi nie udało się wyprowadzić Kolejorza z kryzysu i przed jego drużyną właściwie już tylko mecze sparingowe, bo w ekstraklasie nic nie da się już ugrać.

Piłkarze Lecha odpadli z Pucharu Polski po fatalnej grze w drugiej połowie. Po dwóch ciosach Rakowa Częstochowa Kolejorz już się nie podniósł. Nie był nawet w stanie stworzyć groźnej sytuacji. Sezon przy Bułgarskiej można więc uznać już za stracony. Ciekawe co na to zarząd Lecha, który twierdził, że Dariusz Żuraw na pewno opanuje kryzys w swojej drużynie.Sprawdź oceny piłkarzy Lecha po meczu z Rakowem---->

Lech Poznań przegrywa z Rakowem Częstochowa 0:2. Kolejorz ma...

Dla Lecha Poznań sezon 2020/21 już się skończył. We wtorek Kolejorz przed własną publicznością przegrał z Rakowem Częstochowa i odpadł z Fortuna Pucharu Polski. Spotkanie obserwował Paulo Sousa, ale żaden z lechitów nie może spodziewać się powołania. Zobaczcie najciekawsze memy!

Lech Poznań odpadł z Fortuna Pucharu Polski. Internauci bezl...