• Deian Sorescu - 3
      • John Yeboah - 2 (Sonny Kittel - 2)
      • Marcin Cebula - 2
      • Łukasz Zwoliński - 2 (Fabian Piasecki - 2)
    • Koniec meczu! Lech był zdecydowanie lepszy od Rakowa i zasłużenie zgarnął pełną pulę. Znowu jest na podium.

• GOOOOOOOOOOOOL! Jest już 4:1. Strzela jeszcze Ba Loua - od słupka, po długim zagraniu.

• Sędzia doliczył cztery minuty.

• Kartka dla A. Kovacevicia za zbyt ostry faul.

• To już ostatnie minuty meczu. Lech nie forsuje tempa. W wirtualnej tabeli jest trzeci. Trzy punkty traci do Legii.

• I jeszcze Ba Loua za Velde.

• Schodzi Marchwiński. Za niego Sobiech.

• Groźnie dośrodkowanie Plavsicia z lewej flanki. Dobrze interweniują stoperzy Lecha.

• Mrozek spokojnie wyłapuje piłkę po wrzutce. Bardzo głośny doping dla Lecha.

• 21 874 widzów ogląda dzisiejsze widowisko.

• Michał Probierz i Paweł Janas:

probierz

• Koczerhin za Berggrena.

• Odbiór w środku, Velde rozpędza się z piłką i kończy sam. Ładna akcja Norwega! Lech bliski zwycięstwa.

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Chyba jest po meczu. Velde na 3:1 dla Lecha!

• Na boisku nie ma już Drachala. Za niego Plavsić.

• Szymczak wchodzi za Sousę.

• Raków ma więcej do powiedzenia niż przed przerwą. Lech czeka na swój moment. Zaraz wejdzie Szymczak.

• Na ofsajdzie złapany Marchwiński.

• Uwaga! Główkuje Piasecki po wrzutce. Celnie, ale do rąk Mrozka. Zabrakło siły w tej próbie.

• Pereira zagrywa na dobieg w kierunku Velde. Podanie było zbyt mocne. Od bramki wznawia V. Kovacević.

• I jeszcze Yeboaha zmienia Kittel.

• Piasecki za Zwolińskiego.

• Velde! Schodzi do środka, ale nie dokręca. Jęk zawodu na trybunach. Tymczasem dwie roszady w Rakowie...

• Jeden i drugi będą pauzować w weekend. Lederman został ukarany za wejście w nogi Czerwińskiego. Natomiast Karlstroem za dyskusję z arbitrem.

• Ukarany został także... Karlstroem.

• Pierwsza kartka w meczu. Ukarany Lederman.

• Rundić uratował się przed sprintem Czerwińskiego. Akcja Lecha skończona faulem.

• Rundić trafił ręką w twarz Marchwińskiego. Bez kartki.

• Bardzo dobre wejście Racovitana. Co chwilę przerywa akcje Velde. To chyba "zadaniowa" zmiana.

• Zwoliński po rzucie rożnym odwraca się z piłką. Kopie jednak wyraźnie obok bramki - wysoko w trybuny.

• A. Kovacević trzyma się za rękę po starciu w polu karnym.

• Gramy dalej w Poznaniu. Od środka zaczął Raków.

• Od razu zmiana w Rakowie. Racovitan za Papanikolaou.

• Koniec pierwszej połowy. Dzieje się w Poznaniu! Raków prędko objął prowadzenie, po czym Lech przeszedł do ofensywy i jeszcze przed przerwą wypracował zaliczkę.

• - Rana jest bardzo szeroka. Potrzebne jest szycie i to nie będzie parę razy, ale kilkanaście szwów. Zostanie wykonana też tomografia głowy - mówił w Canal+ Sport reporter Cezary Olbrycht, cytując ławkę Lecha Poznań.

• Sędzia doliczył cztery minuty. Tymczasem Yeboah z wolnego, jest rykoszet i... piłka ląduje na trybunach. Mrozek był zaskoczony.

• Milić za Dagerstala znoszonego na noszach.

• dagerstal

• Opatrunek już na głowie Zwolińskiego. Nadal leży Dagerstal.

• Zmiana! - pokazuje trener van den Brom. Wejdzie Milić.

• Zakrwawiona twarz Dagerstala po zderzeniu ze Zwolińskim.

• Strzał Zwolińskiego (strzał rozpaczy - z dystansu, niecelny, słaby) jest podsumowaniem gry Rakowa w ataku.

• Dagerstal niecelnie główkuje po rzucie rożnym. Wrzucił Pereira.

• Pereira szukał dośrodkowaniem Marchwińskiego. Akcję przeciął A. Kovacević.

• Raków po zdobyciu bramki tak naprawdę nie istnieje w ofensywie.

• lech

• Ależ Lech zepsuł okazję! Było dwóch na jednego, ale po podaniu Marchwińskiego to Lederman wyłuskał piłkę spod nóg nabiegającego Pereiry.

• Lech ma wyraźną przewagę. Tymczasem przerwa. Cierpi Papanikolaou.

• Blisko gola na 3:1! Pereira kopnął technicznie, minął cały mur, ale zabrakło metra. Piłka przeszła obok lewego słupka.

• Dużo faulu na połowie Rakowa. Będzie okazja dla Lecha z wolnego.

• Velde odegrał do Marchwińskiego w pole karne, ten przepchnął Rundicia, minął bramkarza i wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOL! Lech na prowadzeniu! Fenomenalna akcja Marchwińskiego.

• Marchwiński złapany na ofsajdzie.

• Mrozek skutecznie interweniuje po wrzutce Sorescu.

• Velde powstrzymany w polu karnym Rakowa. Piłkę wybił mu spod nóg Drachal.

• Sousa... Obok prawego słupka! Lech dobrze rozegrał rzut wolny. W finalizacji zabrakło precyzji.

• Tym razem Karlstroem dobrze zatrzymał akcję Yeboaha - tuż przed szesnastką. Lech jednak źle wychodzi z kontrą.

• Karlstroem! Ładny strzał, ale obok bramki. V. Kovacević nawet się nie rzucił.

• Velde sfaulowany przez Ledermana. Okazja na strzał z rzutu wolnego. Odległość: ponad 20 metrów.

• probierz

• Na trybunach selekcjoner Michał Probierz w towarzystwie dyrektora sportowego Lecha Tomasza Rząsy.

• Niesamowity początek meczu! Lech błyskawicznie odpowiada i znowu mamy remis. Po dośrodkowaniu Murawskiego na raty bramkarza Rakowa pokonuje Gurgul, który zawalił pierwszego gola. Wspaniała rehabilitacja. Kibice krzyczą: Jeszcze jeden!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! I jest 1:1! GURGUL strzela dla Lecha!

• Niewiarygodne! Lech powinien był trafić na 1:1. Niepotrzebnie zwlekał ze strzałem Marchwiński. W ten sposób "okradł" Sousę z asysty. To była setka!

• Szokujący początek w Poznaniu! Raków zrobił pierwszą akcję i od razu trafił do siatki. Drachal na długim słupku wypatrzył Sorescu, który strzałem z lewej nogi przechytrzył Czerwińskiego i Mrozka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Raków prowadzi! Sorescu po podaniu Drachala!

• Zabawa V. Kovacevicia z piłką. Podał wprost pod nogi Murawskiego, ustawionego na 25. metrze. Próba lobowania jednak zupełnie nieudana!

• Wybrzmiał pierwszy gwizdek w meczu. Od środka zaczął Lech.

• Trwa przywitanie kapitanów. W Lechu to Murawski, w Rakowie Papanikolaou.

• Lech na niebiesko-biało, Raków na czerwono-niebiesko. Kibice Kolejorza właśnie odśpiewali hymn. Piłkarze wychodzą z tunelu.

• Kończy się rozgrzewka. Dziś gwiżdże sędzia Marciniak.

• Kłopoty kadrowe Lecha sprawiają, że na lewym wahadle zobaczymy Pereirę, czyli nominalnego prawego obrońcę - a przynajmniej tak zapowiada skład klub.

• lech

• Ławka rezerwowych Rakowa: Tsiftsis, Racovitan, Plavsić, Crnac, Koczerhin, Kittel, Nowak, Pestka, Piasecki.

• Ławka rezerwowych Lecha: Bednarek, Andersson, Milić, Szymczak, Ba Loua, Nadolski, Pingot, Wilak, Sobiech.

• Poza kadrą meczową Lecha m.in. Hotić, Ishak, Kwekweskiri czy Gholizadeh. W Rakowie nawet na ławce nie ma Tudora, Svarnasa, Iviego, Arsenicia czy Jeana Carlosa Silvy.

• W weekend Raków ograł Ruch 5:3, natomiast Lech pokonał Stal 2:1.

• Raków ugrał 16 punktów, a Lech 14 w siedmiu meczach. Prowadzi Legia z 20 punktami po 8 występach.

• Czas odrobić zaległości z sierpnia i 6. kolejki. Poprzedni mistrz zagra z aktualnym. Szykuje się wspaniałe widowisko przy Bułgarskiej dla ponad 20 tys. kibiców.