LUMARZaktualizowano
W 24. kolejce trzeciej ligi rezerwy Lecha Poznań (białe stroje) zremisowały w Środzie Wielkopolskiej z Polonią 1:1.Zobacz następne. Przemysław Szyszka/Lech Poznań
W spotkaniu rozegranym w Środzie Wielkopolskiej lechici mieli w składzie kilku zawodników z pierwszego zespołu. Grali między innymi Mihai Radut, Vernon De Marco i Marcin Wasielewski. Prowadzenie dla Polonii uzyskał w 55. minucie Jakub Wilk, były piłkarz Kolejorza i reprezentacji Polski, wykorzystując podanie z prawej strony Adama Gajdy. Wyrównał w 73. minucie wprowadzony na murawę 12 minut wcześniej Eryk Kryg, po podaniu innego rezerwowego Jakuba Kamińskiego.

W 21. minucie Jakub Wilk nie wykorzystał rzutu karnego, z 11 metrów trafiając w słupek bramki strzeżonej przez Karola Szymańskiego (rzut karny został podyktowany za faul Wiktora Pleśnierowicza).

Jeżeli w jedynym piątkowym meczu KKS 1925 Kalisz pokona na wyjeździe otwierającą grupę spadkową Gwardię Koszalin, kaliszanie wrócą na fotel lidera z przewagą jednego punktu nad Lechem II.

Spotkanie w Środzie oglądał między innymi Dariusz Żuraw, trener pierwszego zespołu Lecha w towarzystwie Roberta Mioduszewskiego, szkoleniowca bramkarzy i Mariusza Skrzypczaka, kierownika drużyny.

Polonia: Frąckowiak – Skrobosiński, Borucki, Kozłowski, Henriquez – Kujawa, Zgarda, Buczma (89. Nowak), Wilk (76. Pawlak), Gajda (72. Chopcia) – Bartoszak (60. Górzyński).
Lech II: Szymański – Wasielewski, Pleśnierowicz, Dudka, Pawlicki – De Marco (61. Kryg), Norkowski, Bartkowiak (59. Kamiński) – Tupaj, Kołodziej, Radut (86. A. Kaczmarek).

W drugim czwartkowym spotkaniu Pogoń II Szczecin. wygrał u siebie z Sokołem Kleczew. 1:0 (0:0) po golu w 52. minucie Huberta Turskiego.

polecane: Kajetan Kajetanowicz: Rajd Sardynii jest bardzo wymagający dla sprzętu i załogi

Materiał oryginalny: Lech Poznań. Remis rezerw Kolejorza z Polonią w Środzie Wielkopolskiej. Czy lechici będą liderami w trzeciej lidze? [Zdjęcia] - Głos Wielkopolski