Lech Poznań. Rezerwy Kolejorza przegrały w Krakowie. Garbarnia zdobyła gola w 87. minucie

LUMAR, MAC
Rezerwy Lecha przegrały z Garbarnią w Krakowie
Rezerwy Lecha przegrały z Garbarnią w Krakowie Waldemar Wylegalski
W szóstej kolejce rozgrywek piłkarskiej drugiej ligi beniaminek Lech II Poznań doznał trzeciej porażki w sezonie, dość pechowo przegrywając na wyjeździe ze spadkowiczem z Fortuna 1 Ligi Garbarnią Kraków 0:1 (0:0). Jedyną bramkę zdobył Krzysztof Szewczyk w 87. minucie strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W tym ciekawym spotkaniu oba zespoły miały sporo okazji do zdobycia gola. W zespole rezerw Kolejorza najbliżsi szczęścia byli Jakub Moder, którego uderzenie w 27. minucie z trudem obronił bramkarz gospodarzy Aleksander Kozioł oraz w 47. minucie Grzegorz Wojtkowiak. po strzale którego piłka trafiła w poprzeczkę.

Ze strony drużyny Garbarni w 34. oraz w 80. minucie w słupek trafił Tomasz Kołbon. W innych sytuacjach bardzo dobrze spisywał się bramkarz Lecha II Karol Szymański i wszystko wskazywało, że w Krakowie dojdzie do podziału punktów. W końcówce gospodarze osiągnęli jednak sporą przewagę i trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry dopięli swego. Sędzia doliczył pięć minut, ale rezultat nie uległ już zmianie.

W następnej kolejce Lech II zmierzy się w sobotę 31 sierpnia na wyjeździe z Pogonią Siedlce.

Garbarnia Kraków – Lech II Poznań 1:0 (0:0). Bramka:
Krzysztof Szewczyk (87).
Garbarnia: Kozioł – Kowalski, Duda, Masiuda, Jurkowski, Górecki (62. Marszalik żk) – Wyjadlowski (90. Mruk), Kuczak, Kołbon, Słoma (74. Szewczyk) – Feliks (58. Wójcik żk).
Lech II: Szymański – Pleśnierowicz, Wojtkowiak żk, Dejewski, Smajdor żk – Klupś (88. Karbownik), Moder, Skrzypczak, Tupaj – Szymczak (73. T. Kaczmarek), Bartkowiak (63. Jacenko).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0