Lech Poznań: Rezerwy Kolejorza przegrały z rezerwami Pogoni w Szczecinie, ale utrzymały pozycję lidera III ligi

Argentyńczyk Vernon de Marco ostatnio częściej wychodzi na boisko w drużynie rezerw Lecha niż w ekstraklasie Lukasz Gdak
Rozegrana w środę 1 maja 26. kolejka rozgrywek grupy II trzeciej ligi nie była pomyślna dla drużyn z czołówki tabeli.

Lider, Lech II Poznań przegrał na wyjeździe z Pogonią II Szczecin 2:3 (2:2), ale utrzymał prowadzenie w tabeli z przewagą jednego punktu nad KKS 1925 Kalisz, trzech nad Radunią Stężyca i sześciu nad Mieszkiem Gniezno.

Kaliszanie do ostatniej minuty meczu w Bydgoszczy z Chemikiem byli nowym liderem, bo prowadzili 1:0, ale w ostatnich sekundach stracili zwycięstwo. W 85. minucie przy wyniku 1:0 dla KKS lider klasyfikacji strzelców, Hubert Antkowiak nie wykorzystał rzutu karnego.

Mecz na bocznym boisku stadionu Pogoni od początku nie układał się po myśli rezerw Kolejorza. Zespół Rafała Ulatowskiego po niespełna kwadransie przegrywał już 0:2, ale mimo wszystko lechici mieli realne szanse na osiągnięcie korzystnego rezultatu, gdyż od 21. minuty grali z przewagą zawodnika, a tuż przed przerwą po samobójczym golu Macieja Żurawskiego był już remis 2:2 (w 22. minucie rzut karny wykorzystał Eryk Kryg). Ostatnie słowo należało jednak do rezerw Pogoni, które sięgnęły po komplet punktów. Decydującą bramkę zdobył dla szczecinian z rzutu wolnego Michał Żyro (65). Rezerwy Pogoni grały solidnie wzmocnione zawodnikami z Lotto Ekstraklasy. W zespole Lecha II wystąpiło kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu – Karol Szymański oraz Vernon de Marco, Mateusz Skrzypczak.

Zmiana lidera w IV lidze wielkopolskiej. Na czoło tabeli wysunęła się Nielba Wągrowiec, która rozgromiła u siebie Olimpię Koło 6:1 i o 2 punkty wyprzedza Lubuszanina Trzcianka, który przegrał 0:2 z Ostrovią.

Wyniki III ligi: Pogoń II Szczecin-Lech II Poznań 3:2, Świt Skolwin-Mieszko Gniezno 2:1, Wda Świecie-Bałtyk Koszalin 0:3, walkower, Gwardia Koszalin-Polonia Środa 0:1, Wierzyca Pelplin-KP Starogard Gdański 0:0, Chemik Bydgoszcz-KKS 1925 Kalisz 1:1, Jarota Jarocin-Radunia Stężyca 2:2, Kotwica Kołobrzeg-Bałtyk Gdynia 4:2.