Jakub Maj
Jakub Maj
Pawel Relikowski / Polska Press
Lech - Śląsk ONLINE. Po bardzo nieudanym początku sezonu w wykonaniu ekipy z Poznania, Kolejorz spróbuje w końcu powalczyć o pierwsze trzy punkty w Ekstraklasie. Najwyższy czas zacząć wygrywać. W przeciwnym razie, holenderski trener Lecha może zostać zwolniony. Gdzie oglądać mecz Lech - Śląsk na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Lech Poznań - Śląsk Wrocław ONLINE

Na początku sezonu 2022/23, Lech Poznań kompromituje się na każdym możliwym froncie - przegrali Superpuchar Polski z Rakowem, w Ekstraklasie mają jeden punkt, a w europejskich pucharach są pośmiewiskiem, po tym jak ledwo wygrali z półamatorskimi piłkarzami z Islandii. Trener van den Brom musi zacząć wygrywać, gdyż nad Holendrem ciąży widmo zwolnienia. Dzisiaj będzie miał ku temu okazję w starciu Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław przy ulicy Bułgarskiej.

Pomimo kompromitacji z Víkingurem Reykjavík, Lech stworzył sobie mnóstwo sytuacji, które zmarnowali Amaral, Marchwiński oraz Sousa. W grze było widać konkretny pomysł na konstruowanie akcji i wielu ekspertów twierdzi, że był to najlepszy mecz Kolejorza w tym sezonie. Kibice mogą upatrywać w tym meczu punktu zwrotnego, który będzie oznaczał, że Lech odbije się od dna. W przeciwnym wypadku, Lech podzieli los Legii z poprzedniego sezonu.

- Kondycyjnie jesteśmy przygotowani w odpowiedni sposób. W czwartek graliśmy jednak dłużej, niż chcieliśmy, wymagało to więc od piłkarzy dodatkowych sił. Jestem zdania, że dysponujemy mocnymi fizycznie zawodnikami. Niektórzy z nich zanotowali czwarte spotkanie z rzędu w wyjściowym składzie, do tego teraz zakończone dogrywką. Musimy mieć to pod uwagę i otoczyć ich odpowiednią opieką, niektóre pozycje wymagają regeneracji w większym stopniu, niż inne. Niedługo będziemy w stanie stwierdzić, jak wygląda nasza sytuacja - powiedział trener Lecha

Początek sezonu w wykonaniu Śląska Wrocław można ocenić jako "słodko-gorzki". W drugiej kolejce wygrali z Pogonią Szczecin, ale w dwóch kolejnych meczach z beniaminkami, zgarnęli tylko jeden punkt. Przegrana z Koroną i remis z Widzewem na pewno nie satysfakcjonowały trenera Ivan Djurdjevicia. Teraz Śląsk ma niepowtarzalną sytuację żeby podstawić się lepszemu rywalowi - Lech Poznań jest zmuszony grać co trzy dni, dlatego możemy spodziewać się rotacji w składzie i wystawienia paru rezerwowych zawodników.

- Co się dzieje w innym domu, tego my nie wiemy. Nie chcemy spekulować, bo nie wiemy, co przeciwnik planuje. Skupiamy się na tym, co my chcemy zrobić. Co do stylu wygranej Lecha – zwyciężyli 4:1, awansowali i to jest najważniejsze. Czy będą rotacje na mecz z nami? Nie wiem. Czy dla nich priorytetem jest Liga Konferencji Europy, tego też nie wiemy, ale muszą też punktować w ekstraklasie. My musimy się skupić na sobie - powiedział Ivan Djurdjević.

Sędzią głównym będzie Piotr Lasyk. Pomagać mu będą Michał Obukowicz, Bartłomiej Lekki (asystenci), Dmytro Kryvushkin (sędzia techniczny), Paweł Raczkowski oraz Paweł Sokolnicki (VAR).

Ostatnie bezpośrednie mecze:
01.04.2022 Śląsk Wrocław - Lech Poznań 0:1 (Ekstraklasa)
02.10.2021 Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:4 (Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Śląsk Wrocław:
Lech: Ba Loua (kontuzja), Milic (kontuzja), Salamon (kontuzja), Satka (kontuzja, Sobiech (kontuzja)
Śląsk: -

Przewidywane składy na mecz Lech Poznań - Śląsk Wrocław:
Lech: Bednarek - Pereira, Pingot, Czerwiński, Douglas - Karlström, Sousa - Tsitaishvili, Velde, Marchwiński - Ishak
Śląsk: Szromnik - Marin, Grétarsson, Poprawa, Janasik - Schwarz, Olsen - Jastrzembski, Quintana, Yeboah - Expósito

Lech Poznań - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Lech - Śląsk w Canal+ Sport. Mecz skomentują Michał Mitrut oraz Maciej Murawski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:00 - zapraszamy!

20:00 Lech Poznań - Śląsk Wrocław transmisja
Canal+ Sport

EKSTRAKLASA w GOL24

Przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy zmieniono przepis o młodzieżowcu. Każdy klub uczestniczący jest zobowiązany do zapewnienia udziału w tych rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w danym sezonie.W jednym meczu klub nie może "zarobić" więcej niż 270 minut dla swoich młodzieżowców. Tj. może wystąpić czterech młodzieżowców po 90 minut, ale liczone będzie maksymalnie 270 minut do stawki.Po czterech kolejkach nowego sezonu znalazło się już sześć klubów, które znajdują się pod kreską. W zależności od brakującyh minut młodzieżowców kara wynosi od 500 tys. do nawet 3 milionów złotych. Kto jest "zagrożony"?