Śląsk Wrocław

3

1 1 połowa

• KONIEC MECZU!!!

Lech Poznań, finalista poprzedniej edycji Pucharu Polski, żegna się z rozgrywkami! Na własnym stadionie mistrzowie Polski przegrali ze Śląskiem Wrocław 1:3!
      Bramki dla gości strzelili Erik Exposito i John Yeboah (dwukrotnie), a honorowe trafienie dla "Kolejorza" było dziełem Afonso Sousy.

• Rafał Leszczyński spokojnie łapie piłkę.

• Konrad Poprawa wybija piłkę z własnego pola karnego po miękkim zagraniu Jespera Karlstroema. Po chwili dośrodkowanie blokuje Javier Ajenjo Hyjek. Rzut rożny.

• Zza linii 16. metra uderza Afonso Sousa. Sporo brakowało mu do celu.

• Po chwili przeciągnięte dośrodkowanie z prawej strony. Rafał Leszczyński spokojnie chwyta piłkę. .

• Mocne wstrzelenie piłki w pole karne z lewej strony. Afonso Sousa nie zdołał odpowiednio ustawić stopy, by uderzyć w stronę bramki.

• 5 minut doliczonym do drugiej połowy. Tyle czasu mają mistrzowie Polski na strzelenie dwóch bramek i doprowadzenie do dogrywki!

• ... a Sebastian Bergier wchodzi za Erika Exposito.

• Javier Ajenjo Hyjek zmienia Nahuela Leivę...

• NIE MA CZWARTEGO GOLA DLA ŚLĄSKA!!!!

Pierwsze podanie Adriana Łyszczarza do Erika Exposito zostało zablokowane, ale drugie znalazło adresata w "szesnastce". Artur Rudko nie dał się "objechać" Hiszpanowi!

• Będą emocje w Poznaniu!

Łukasz Bejger chciał za wszelką cenę powstrzymać rozpędzonego Kristoffera Velde. Złapał Norwega za koszulkę i nie puścił...

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA ŁUKASZA BEJGERA!!!

• Adrian Łyszczarz zmienia szczęśliwego Johna Yeboaha.

• Wzorcowo przeprowadzona dwójkowa akcja Johna Yeboaha z Victorem Garcią. Hiszpan dostaje piłkę na wysokości lewego narożnika pola bramkowego i odgrywa do Niemca, który uderza w stronę bramki! Mimo rozpaczliwej interwencji obrońcy John Yeboah może zapisać na swoim koncie drugie trafienie!

• DUBLET JOHNA YEBOAHA!!!

• Adriel Ba Loua pada na murawę po starciu z Victorem Garcią Sędzia nie widział przewinienia.

• Przyjezdni idą za ciosem! Dośrodkowanie Petra Schwarza i główka Johna Yeboaha nie mogła zagrozić gospodarzom.

• Po dośrodkowaniu Victora Garcii z lewej strony lechici wybijają piłkę przed pole karne pod nogi Nahuela Leivy. Jego mocne uderzenie odbija przed siebie Artur Rudko, z czego skorzystał John Yeboah, kierując piłkę do pustej bramki z mniej niż 5 metrów!

Ta bramka mocno obciąża konto bramkarza "Kolejorza". Przy pie

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM JOHN YEBOAH!!!

• Nika Kvekveskiri chciał zaskoczyć Rafała Leszczyńskiego bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego z ok. prawego narożnika pola karnego. Piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

• Po chwili Kristoffer Velde obija lewy słupek po uderzeniu z pola karnego! Rafał Leszczyński może głęboko odetchnąć!

• Dobre dośrodkowanie Joela Pereiry w pole karne w okolice prawego narożnika pola bramkowego. Rafał Leszczyński uprzedza Mikaela Ishaka.

• ... a za Artura Sobiecha na murawie melduje się Mikael Ishak.

• Adriel Ba Loua zmienia Heorhija Citaiszwiliego...

• Kristoffer Velde urwał się lewą stroną i posyła diagonalne zagranie przed "szesnastkę" do Heorhija Citaiszwilego. Ten przekłada piłkę do lewej nogi, ale jego strzał został zablokowany.

• John Yeboah zabrał piłkę Lubomirze Satce i pognał w stronę bramki Lecha. Sędzia dopatrzył się jednak przewinienia.

• Po rzucie rożnym nie było zagrożenia pod bramką "Kolejorza".

• Erik Exposito dostaje dobre podanie od Johna Yeboaha, po czym uderza z pola karnego tuż obok bramki! Po drodze był jednak rykoszet - rzut rożny!

• Zupełnie nieudany strzał Pedro Rebocho z dystansu. Rafał Leszczyński wznawia grę z "piątki".

• "Kolejorz" w ataku pozycyjnym Gospodarze chcą bokami przedrzeć się w okolice pola karnego Śląska.

• W meczu Wisły Kraków z Puszczą Niepołomice rzuty karne! Po dogrywce (2:2). "Biała Gwiazda" straciła prowadzenie w doliczonym czasie gry dogrywki, kiedy grała...w przewadze dwóch zawodników!.

• Artur Sobiech faulowany w środku pola, ale że Lech utrzymał się przy piłce, to sędzia zastosował przywilej korzyści. Przeciągnięte dośrodkowanie Niki Kvekveskiriego nie znajduje adreasta.

• Lubomir Satka zmienia poturbowanego Antonio Milicia.

• Michał Rzuchowski zmienia Patryka Janasika.

• W walce o górną piłkę zderzyli się Antonio Milić Konrad Poprawa. Konieczna jest interwencja sztabów medycznych obu drużyn.

• Kąśliwe uderzenie Niki Kvekveskiriego z ok. 20 metrów sprawiło trochę problemów Rafałowi Leszczyńskiemu. Ten zdołał zbić na rzut rożny.

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony na dalszy słupek. Główka Erika Exposito nie mogła zaskoczyć Artura Rudko.

• Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę Śląska. Dodatkowo naciskany Antonio Milić trochę za słabo zagrywał głową do Artura Rudko, który musiał wyjaśniać sytuację dalekim wyjściem i wybiciem na aut.

• Nie wyszło prawą, to Lech zaatakował lewą flanką. Kristoffer Velde zbiega ze skrzydła do środka, po czym uderza zza linii 16. metra. Piłka po rykoszecie wychodzi za linię końcową.

• Heorhij Citaiszwili "łamie" akcję na prawej stronie do lewej nogi. Centruje w pole karne do niepilnowanego Kristoffera Velde, który uderza szczupakiem "tam, skąd przyszła". I to dosłownie... będąc na spalonym.

• John Yeboah próbował przedrzeć się prawą stroną w pole karne. Poradził sobie z jednym rywalem, ale skutecznie w "szesnastce" powstrzymał go Pedro Rebocho.

• Bez zagrożenia pod bramką Artura Rudko.

• W odpowiedzi Erik Exposito na lewej stronie pola karnego. Jego strzał blokuje Maksymilian Pingot i goście mają rzut rożny.

• NIE MA GOLA DLA LECHA!!!

Joel Pereira miał sporo miejsca na prawej stronie z czego chętnie skorzystał. Centruje w pole karne do wbiegającego Heorhija Citaiszwiliego, który uderza głową! Rafał Leszczyński wyciągnął się jak struna i zbija piłkę na słupek!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Zaledwie 6 854 widzów na Stadionie Poznań

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1/16 finału Pucharu Polski między Lechem z Śląskiem Wrocław. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +1' Koniec pierwszej połowy. W meczu o 1/8 finału Pucharu Polski Śląsk Wrocław remisuje z Lechem Poznań (1:1).

• Victor Garcia blokuje dośrodkowanie Joela Pereiry. Hiszpan chciał jeszcze nabić rywala, ale nie udała mu się ta sztuka.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Atak pozycyjny gospodarzy 30-35 metrów od bramki Śląska.

• Ta akcja mogła się podobać! Afonso Sousa na lewej stronie "wypuszcza" Jespera Karlstroema, który wrzuca w pole karne do niepilnowanego Heorhija Citaiszwiliego. Ten uderza od razu nad dalszym spojeniem!

• Dogrywka w meczu Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice. W regulaminowym czasie gry był remis (1:1).

• Za mocne (głębokie) dośrodkowanie Niki Kvekveskiriego w pole karne. Goście wznawiają grę z "piątki".

• Strata Daniela Leo Gretarssona mogła kosztować gości utratę bramki! Piłkę na prawej stronie dostaje Joela Pereira, który co prawda zagrywa przed bramkę zbyt głęboko, że piąstkuje bramkarz. Do bezpańskie futbolówki dopada Pedro Rebocho, który uderza w stronę bramki i na linii pola bramkowego został zablokowany!

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie na dalszy słupek do Antonio Milicia. Jego strzał głową nie sprawił problemu Rafałowi Leszczyńskiemu.

• Osaczony przez 2-3 rywali Heorhij Citaiszwili na prawej stronie pola karnego podaje przed bramkę do Artura Sobiecha ale przez rykoszet piłka minęła dalszy słupek w nieznacznej odległości! To mogła być bramka dla "Kolejorza'!

• Poznaniacy wybijają piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z prawego narożnika.

• John Yeboah zwlekał ze strzałem z pola karnego. W końcu podjął długo oczekiwaną decyzję; został zablokowany i wywalczył "tylko" rzut rożny.

• Łukasz Bejger z żółtą kartką za skoszenie Kristoffera Velde. Zatem młodzieżowcy w obu drużynach z indywidualnymi upomnieniami. Muszą więc grać ostrożniej.

• W walce o górną piłkę Konrad Poprawa poturbował Jespera Karlstroema. Szwed leżał na murawie, ale nie ma rzutu wolnego, a... aut na wysokości pola karnego wrocławskiej drużyny.

• Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę". Korzystając z przerwy Antonio Milić porozmawiał chwilę z młodzieżowcem.

• Maksymilian Pingot upomniany żółtą kartką za uderzenie łokciem Erika Exposito w twarz.

• Dokładne dośrodkowanie Joela Pereiry z prawej strony na 5. metr, gdzie jego rodak - wejściem rodem z kung-fu - kieruje piłkę do siatki, uprzedzając wychodzącego z bramki Rafała Leszczyńskiego!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM AFONSO SOUSA!!!

• Pedro Rebocho zagrywa z pominięciem drugiej linii do rozpędzonego Artura Sobiecha. Ten był na spalonym.

• Motor Lublin dowiózł do końca dogrywki jednobramkowe prowadzenie w meczu z Zagłębiem Lubin i melduje się w 1/8 finału Pucharu Polski.

Po 80 minutach w Krakowie Wisła remisuje z Puszczą Niepołomice (1:1)

• KONRAD POPRAWA RATUJE ŚLĄSK PRZED UTRATĄ GOLA!!!

Mocne prostopadłe podanie z głębi pola, gdzie "puste wyjście" notuje Rafał Leszczyński. Pustą bramkę przed sobą miał Pedro Rebocho, którego strzał blokuje właśnie Konrad Poprawa!

• Środkiem przedzierał się Afonso Sousa. Zgubił piłkę, ale ta po zagraniu Jespera Karlstroema znajduje się na prawej stronie pod nogami Joela Pereiry. Ten przełożył ją do lewej nogi, po czym wrzuca na 5. metr, gdzie najwyżej wyskoczył Artur Sobiech, ale jego strzał głową w środek bramki broni Rafał Leszczyński!

• Pedro Rebocho urwał się lewa stroną i centruje w pole karne, między obrońców Śląska, do Artura Sobiecha. Ten nieczysto trafia w piłkę, która wpada do rękawic Rafała Leszczyńskiego!

• Patryk Janasik widział daleko wysuniętego przed bramkę bramkarza Lecha. Chciał lobować z ok. 30 metrów, ale w to uderzenie włożył zdecydowanie za mało siły.

• Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry główkował Daniel Leo Gretarsson. Artur Rudko spokojnie łapie piłkę.

• W odpowiedzi Joel Pereira wypuścił prostopadłym zagraniem Heorhija Citaiszwiliego. Ten nie dość, że został zastopowany przez Rafała Leszczyńskiego, to jeszcze był na spalonym.

• Strata gospodarzy w środku pola zapoczątkowała kontrę Śląska. Nahuel Leiva dostaje dobre prostopadłe podanie na prawą stronę. Zwlekał ze strzałem zza linii 16. metra i podaje na lewo do Johna Yeboaha. Po jego uderzeniu nie będzie kontry.

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Po zagraniu przed "szesnastkę" Jesper Karlstroem uderza prostym podbiciem w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie był Rafał Leszczyński.

• Hiszpan uderza bezpośrednio z rzutu wolnego! Mierzonym uderzeniem "minął" mur i skierował piłkę do siatki tuż przy prawym (bliższym) słupku!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM ERIK EXPOSITO!!!

• Kristoffer Velde fauluje Johna Yeboaha blisko pola karnego mistrza Polski. Może być groźnie.

• Dobre dośrodkowanie Patryka Janasika z prawej strony na bliższy słupek. John Yeboah uderza "tylko" w boczną siatkę.

• Na gwizdek Tomasza Musiała spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Dzisiaj poznaliśmy trzy drużyny, które awansowały do 1/8 finału Pucharu Polski. Są to Lechia Gdańsk (na wyjeździe wygrała z Radunią Stężyca 4:1), Resovia (4:3 z Cracovią u siebie) i Sandecja Nowy Sącz, która wyeliminowała Wartę Poznań (2:1). O awans grają jeszcze Motor Lublin z Zagłębiem Lubin (jest 110. minuta dogrywki, gospodarze prowadzą 1:0 i grają w przewadze dwóch zawodników) oraz Wisła Kraków z Puszczą Niepołomice (właśnie rozpoczęła się druga połowa; jest 1:1)

• W poprzedniej rundzie Śląsk pewnie ograł na wyjeździe trzecioligowy Ruch Wysokie Mazowieckie aż 4:0. Bramki strzelili Erik Exposito (2), Sebastian Bergier i Patryk Janasik.

Natomiast mistrz Polski zaczyna zmagania w Pucharze Polski właśnie od dzisiejszego spotkania.

• Skład Śląska Wrocław

• Skład Lecha Poznań

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Środowy maraton 1/16 finału Pucharu kończymy w Poznaniu, gdzie za 20 minut Lech zmierzy się ze Śląskiem Wrocław!