Lech Poznań: Słodko-gorzki wyczyn Jana Bednarka. Strzelił gola w debiucie, ale jego zespół przegrał

Karol Mackowiak
Jan Bednarek stzrelił gola, ale jego zespół przegrał
Jan Bednarek stzrelił gola, ale jego zespół przegrał Andrzej Banas / Polska Press
To mógł być wręcz wymarzony debiut dla Jana Bednarka w Premier League. Były piłkarz Kolejorza strzelił bramkę, jego zespół prowadził już 2:0 z mistrzem Anglii, lecz ostatecznie przegrał 2:3.

Laureat plebiscytu Głosu Wielkopolskiego na Piłkarza Roku znalazł się w wyjściowej jedenastce swojego zespołu na mecz z mistrzem Anglii. Do przerwy Southampton FC prowadziło po golu Tadicia, który w 21 .minucie wykończył akcję Bertranda. Po kwadransie drugiej połowy było już 2:0, a bramkę zdobył nie kto inny, jak Jan Bednarek, który w znakomitym stylu zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego. Wydawało się, że walczący o utrzymanie zespół "Świętych zdobędzie" tak potrzebne punkty.

Niestety, od tego momentu strzelali tylko piłkarze Chelsea. W 70. minucie świetnie głową strzelił Giroud, a dosłownie pięć minut później był już remis. Do piłki w polu karnym dopadł Hazard i strzelił nie do obrony. W 78. minucie znów dał o sobie znać Giroud, który w zamieszaniu pod bramką trafił na 3:2. Chelsea jest na 5. pozycji w tabeli, zaś Southampton po tej porażce spadło do strefy spadkowej i do bezpiecznego miejsca traci już trzy punkty.