3 z 4
POMOCNICY...

Lech Poznań w trudach pokonuje Piasta Gliwice 2:0. Gole Modera i Tiby dają zwycięstwo ekipie Dariusza Żurawia. Oceniamy piłkarzy!

POMOCNICY

JAKUB MODER 8
Podszedł do rzutu wolnego i pięknie strzelił na 1:0. Bramkarz Piasta nie docenił Modera, a ten świetnym uderzeniem dał prowadzenie Lechowi. Był to pierwszy celny strzał Kolejorza w tym meczu i to pokazuje, jak ważnym zawodnikiem jest Kuba. Śmiało można powiedzieć, że Moder umie uderzyć z dystansu.

PEDRO TIBA 7
Sporo pracował w obronie, ale tym razem to w grze ofensywnej Portugalczyk miał problemy z obsłużeniem kolegów dobrymi podaniami. W pierwszej połowie wyglądał bardzo słabo, ale po przerwie poprawił swoją grę i strzelił bramkę na 2:0 – pierwszą od grudnia 2018 roku.

JAKUB KAMIŃSKI 4 (grał do 77. minuty)
Kolejny słabszy występ młodego zawodnika. Brakuje Lechowi jeszcze jednego skrzydłowego. Kuba to przyszłość Kolejorza, ale w sobotę był pogubiony. Trener Dariusz Żuraw i tak zmienił dość późno.

DANI RAMIREZ 6 (grał do 51. minuty)
Jego gra wyglądała błyskotliwie, ale Hiszpanowi w sobotę także brakowało dokładności, co przekładało się na grę całego zespołu. Niemniej kilka jego zagrań było bardzo efektownych i w pierwszej połowie to z jego strony płynęło najwięcej zagrożenia. Po przerwie został „poświęcony” przez Dariusza Żurawia i musiał zejść z boiska.

KAMIL JÓŹWIAK 6
Nie był to łatwy mecz dla skrzydłowego Kolejorza. Jóźwiak błysnął kilkoma efektownymi sztuczkami technicznymi, a rywale go nie oszczędzali. Wychowanek Lecha ostatnio nieco spuścił z tonu. W drugiej połowie grał bardzo mądrze i nie można odmówić mu pracy dla zespołu. Wywalczył rzut wolny, z którego padł gol.