Lech Poznań - Wisła Kraków 2:0 [RELACJA NA ŻYWO, ZDJĘCIA, WYNIK]

BAZA
Trwa dobra passa Lecha Poznań. Kolejnym przystankiem w rozkładzie lokomotywy kierowanej przez Jana Urbana była Wisła Kraków. Kolejorz pokonał Białą Gwiazdę 2:0.

Przed meczem Lech - Wisła Kolejorz zajmował 13. miejsce w tabeli, tymczasem Biała Gwiazda okupowała 7. lokatę. W lepszych humorach mogli być jednak poznaniacy, którzy pod wodzą Jana Urbana może nie grają pięknie, ale piekielnie skutecznie i skrupulatnie zbierają ligowe punkty. Tymczasem goście w poprzedniej kolejce przegrali na własnym stadionie derbowy mecz z Cracovią i pożegnali się z trenerem Kazimierzem Moskalem. Przełożyło się to na wynik. W dodatku mecz świetnie ułożył się dla Lecha.

W 19. minucie w polu karnym Wisły Maciej Sadlok sfaulował Karola Linettego. Defensor gości zobaczył czerwoną kartkę a rzut karny na bramkę zamienił Dawid Kownacki. Od tego momentu Kolejorz kontrolował przebieg spotkania. Wynik w 86. minucie ustalił Szymon Pawłowski, który wykorzystał idealne dogranie Dariusza Formelli.

Jeśli nie wybraliście się na stadion przy Bułgarskiej, to relację tekstową z meczu Lech - Wisła znajdziecie w serwisie Ekstraklasa.net