Lech Poznań - Wisła Płock 2:1. Tak oceniliśmy grę piłkarzy Kolejorza

Karol Mackowiak
Lech Poznań - Wisła Płock 2:1
Lech Poznań - Wisła Płock 2:1 Waldemar Wylegalski
Tak oceniliśmy grę piłkarzy Lecha Poznań w sobotnim meczu z Wisłą Płock (2:1). Skala ocen od 1 do 10. Zapraszamy do komentowania.

JASMIN BURIĆ - 6
Przy straconej bramce absolutnie bez szans. Poza tym miał momenty lepsze i gorsze, lecz większych błędów nie popełnił, choć pewnie chciałby wreszcie zachować czyste konto. Można na niego liczyć, świetnie wybronił rzut wolny na początku drugiej połowy.

ROBERT GUMNY - 6
Widać, że świetny mecz w reprezentacji młodzieżowej go uskrzydlił. Pracował na całej długości boiska, był aktywny, starał włączać do akcji ofensywnych. Wygląda na to, że problemy ma już za sobą i z każdym dniem powinien być bliżej formy sprzed kontuzji.

Race i serpentyny na meczu Lech Poznań - Wisła Płock:

RAFAŁ JANICKI – 5
Wrócił do składu po ponad miesięcznej absencji. Nie popełnił większych błędów, ale też niczym pozytywnym się nie wyróżnił.

THOMAS ROGNE - 4
Nie sprawia wrażenia pewnego punktu. Praktycznie w każdym meczu zdarza mu się niezrozumiała interwencja. Zbyt często bywa elektryczny. Można odnieść wrażenie, że gra, bo brakuje mu konkurencji.
WOŁODYMYR KOSTEWYCZ – 5
W pierwszej połowie częściej widzieliśmy go pod bramką przeciwnika, po przerwie grał bardziej asekuracyjnie, bardziej skupiony na defensywie.

PEDRO TIBA – 5
Nie miał pomysłu na rozgrywanie akcji, przeszedł obok meczu. Jako kapitan powinien zespołowi dać więcej, a tymczasem trudno wymienić jedno świetne jego zagranie. Miał świetne wejście do ligi, ostatnio nie błyszczy.

ŁUKASZ TRAŁKA – 5
Nie był to jego dzień. Gdy jest w gazie, rywale nie są w stanie przejąć kontroli nad środkiem pola. Tymczasem pomocnicy Lecha pozwolili graczom Wisły na naprawdę wiele.

DARKO JEVTIĆ – 6
Parę razy błysnął dobrym zagraniem. Przy bramce nie szukał strzału „na siłę”, a technicznie znalazł drogę do siatki. Ten mecz pokazał, że potrafi bardzo wiele. Oby był to początek lepszej dyspozycji.

MACIEJ MAKUSZEWSKI – 5
Jeszcze sporo mu brakuje do optymalnej formy. Nie można mu odmówić ambicji, woli walki i zaangażowania, lecz to jeszcze nie był „Maki”, jakiego chcieliby oglądać kibice przy Bułgarskiej.
CHRISTIAN GYTKJAER - 7
Akcja bramkowa w jego stylu – dobre przyjęcie piłki, zwód szybka decyzja o strzale. Potrafi się zastawić, przyjąć piłkę, odegrać do kolegów. Dziś to jeden z lepszych piłkarzy Lecha, a jego gra jest na stałym niezłym poziomie.

KAMIL JÓŹWIAK - 6
Dobry mecz w wykonaniu młodego skrzydłowego. Walczył, starał się grać jeden na jeden. Może brakowało mu nieco konkretów w postaci gola czy asysty, ale i na to w końcu przyjdzie czas.

REZERWOWI:
Marcin Wasielewski (6)
– jak zwykle zostawił na boisku wiele serca. Mógł zaliczyć asystę

Maciej Gajos (5) – nie pokazał niczego szczególnego

Dioni – grał zbyt krótko, bez oceny

Zobacz zdjęcia z trybun przy Bułgarskiej:

Podczas meczu Lech Poznań - Wisła Płock (2:1) atmosfera na trybunach była naprawdę gorąca. Wszystko dlatego, że fani Kolejorza wrócili do Kotła. Zobaczcie, co w sobotę działo się na trybunach przy Bułgarskiej.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->

Lech Poznań - Wisła Płock 2:1. Kibice Kolejorza wrócili do K...

Materiał oryginalny: Lech Poznań - Wisła Płock 2:1. Tak oceniliśmy grę piłkarzy Kolejorza - Głos Wielkopolski