3 z 4
JESPER KARLSTROM 7 (grał do 65. minuty)...

Lech Poznań wykonał zadanie. Kolejorz rozbił Olimpię Grudziądz 3:0 i awansował do finału Pucharu Polski. Oceniamy lechitów

POMOCNICY

JESPER KARLSTROM 7 (grał do 65. minuty)
Nie popełnił praktycznie żadnego błędu. Imponował dokładnością podań. Miał szansę na gola, ale obrońca gości zdążył w ostatniej chwili.

NIKA KWEKWESKIRI 7
Rozrzucał piłki w boczne sektory oraz przyspieszał i odpowiednio zwalniał grę Lecha. Przy drugim golu popisał się świetnym przerzutem do Pereiry. Grał bardzo ekonomicznie.

MICHAŁ SKÓRAŚ 6 (grał do 65. minuty)
Michał Skóraś od pierwszej minuty, a z ławki to dwaj inni piłkarze, co widać nie od dzisiaj. W końcówce pierwszej połowy powinien mieć swojego gola, ale zamiast podać do Kownackiego, to sam zdecydował się na finalizację i wyszło źle. Miał szczęście, że wyszedł cało z ostrego wślizgu jednego z zawodników rywali.

DANI RAMIREZ 7
Hiszpan jak zwykle na tle rywali z niższej ligi pokazywał różnice. Grał z dużą lekkością i mecz sprawiał mu przyjemność. Druga połowa już nieco gorsza.

FILIP MARCHWIŃSKI 7 (grał do 71. minuty)
Początkowo brakowało mu dokładności i skupił się na rozmowach z sędziami, ale był jednym z najaktywniejszych lechitów w pierwszej połowie. Pokazywał się do gry i cały czas chciał mieć piłkę. Widać też, że poprawił swoją fizyczność. Przed przerwą Skóraś „okradł go” z asysty.