Lech Poznań ze srebrnym medalem mistrzostw Polski do lat 17. Kolejorz w finale przegrał z Legią 1:3

Dawid Dobrasz
Zaktualizowano
Lech Poznań przegrywa  z Legią Warszawa mecz finałowy o mistrzostwo Polski.
Lech Poznań przegrywa z Legią Warszawa mecz finałowy o mistrzostwo Polski. Klaudia Berda
Lech Poznań w finale Centralnej Ligi Juniorów U-17 przegrał z Legią Warszawa 1:3. Tym samym zespół ze stolicy został mistrzem Polski w kategorii do lat 17, a lechici musieli pocieszyć się srebrnym medalem. W finale Legia okazała się skuteczniejsza i zasłużenie wygrała z Kolejorzem.

Lech Poznań zdobywał mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej w sezonach 13/14, 14/15, 15/16 i 16/17, ale nie był faworytem w spotkaniu finałowym. Szanse były wyrównane, aczkolwiek miejsce rozgrywania spotkania (Ząbki) i zejście dwóch ważnych zawodników ze starszej kategorii wiekowej powodował, że to Legia miała na starcie delikatną przewagę.

Mimo środka tygodnia i godziny 16:30 na trybuny stadionu w Ząbkach przybyło sporo kibiców. Sympatycy Lecha prowadzili nawet zorganizowany doping.

Kolejorz prezentował się na początku lepiej i miał większą chęć rozgrywania piłki. Legia nie potrafiła stworzyć składnej akcji, a Lech powoli się rozkręcał. Zanim jednak podopieczni Huberta Wędzonki weszli do gry, to w 22. minucie Szymon Włodarczyk strzelił pierwszą bramkę dla formalnych gości tego meczu. W 40. minucie spotkania Michał Kochanowski zaskoczył Krzysztofa Bąkowskiego z rzutu wolnego i Legia prowadziła do przerwy 2:0.

W drugiej części mecz się wyrównał, ale w 70. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Filip Borowski i musiał opuścić boisko. Sytuacja Lecha zrobiła się bardzo trudna, ale zawodnicy o dziwo zaczęli grać lepiej niż w komplecie. Efektem tego była bramka kontaktowa na 1:2 w 72. minucie strzelona przez Damiana Kołtańskiego. W końcówce młodzi lechici osłabli i Legia wykorzystała jeden z kontrataków zdobywając bramkę na 3:1.

Legia Warszawa zdobyła tym samym pierwsze mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej. Liderem nadal jest Lech, który triumfował w U-17 aż pięć razy.

18 czerwca, Ząbki

Lech Poznań 1-3 Legia Warszawa
Damian Kołtański 72 - Szymon Włodarczyk 22, Michał Kochanowski 40, Ignacy Dawid 86

Lech: Krzysztof Bąkowski - Filip Borowski, Jerzy Tomal (87. Krystian Palacz), Kacper Wachowiak, Damian Makuch, Jędrzej Strózik (60. Jakub Gil) - Igor Ławrynowicz (80. Mateusz Stochniałek), Karol Fietz (53. Patryk Gogół), Łukasz Szramowski (69. Antoni Kozubal) - Damian Kołtański, Filip Wilak (53. Oliver Zaręba).

Lech Poznań: Zobacz, do jakiego hotelu pojechał na zgrupowan...

Lech Poznań: Kadra klubu z Bułgarskiej traci na wartości. Kt...

Sprawdź też:

Skandaliczna decyzja sędziego podczas meczu Kotwicy Kołobrzeg z rezerwami Lecha Poznań - zobacz wideo:

źródło: Press Association