Lech Poznań: Zespół trampkarzy U-15 został wicemistrzem Polski

Dziś dwie drużyny Lecha Poznań walczyć będą o złote  medale mistrzostw Polski. U-15 przegrało z Zagłębiem, może lepiej pójdzie drużynie U-17
Dziś dwie drużyny Lecha Poznań walczyć będą o złote medale mistrzostw Polski. U-15 przegrało z Zagłębiem, może lepiej pójdzie drużynie U-17 Przemyslaw Swiderski
W rozegranym w Ząbkach finale mistrzostw Polski U-15 zespół trampkarzy Lecha Poznań przegrał w finale z Zagłębiem Lubin w rzutach karnych 2:4 (1:1) i zdobył srebrny medal. Lechici byli blisko triumfu, prowadzili do 80 minuty 1:0 (w tej kategorii gra się 2x40 minut), ale w doliczonym czasie gry stracili gola i doszło do dogrywki.

Trampkarze Lecha Poznań awansowali do finału po wygraniu swojej grupy i pewnym półfinałowym zwycięstwie z Wisłą Kraków 5:0 i 4:2. W drugiej parze Zagłębie Lubin ograło Legię.

W finale lechici wyszli na prowadzenie w 30. minucie po strzale Bartłomieja Barańskiego. W pierwszej części podopieczni Marcina Kardeli i Jędrzeja Łągiewki mieli przewagę, w drugiej natomiast zagrali zbyt zachowawczo i inicjatywę miało Zagłębie. Lubinianie, którzy nie mieli nic do stracenia, ostro zaatakowali w końcówce i w doliczonym czasie doprowadzili do wyrównania.

Ta bramka "obudziła" lechitów, którzy w ciągu niespełna 180 sekund mieli jeszcze dwie dobre okazje na zdobycie wyrównującego gola.

Nie udało się. Dogrywka też nie przyniosła zmiany wyników. W serii karnych lepsi byli Miedziowi 4:2 i to oni wywalczyli złoto.

W poniedziałek wieczorem kibice Lecha Poznań zorganizowali wielkie racowisko. Fani Kolejorza pojawili się pod Poznańskimi Krzyżami, by uczcić bohaterów Czerwca '56. Nie zabrakło również kombatantów, którzy brali udział w pamiętnych wydarzeniach. Odśpiewano hymn i odpalono race. Przejdź do kolejnego zdjęcia ---->

Wielkie racowisko w Poznaniu. Kibice Lecha uczcili bohaterów...