Lech Poznań zremisował 0:0 w sparingu z Astrą Giurgu w Belek

Mickey van der Hart był podczas sparingu niemal bezrobotny
Mickey van der Hart był podczas sparingu niemal bezrobotny Grzegorz Dembinski
W pierwszym meczu kontrolnym podczas zgrupowania w tureckim Belek, Lech Poznań już bez sprzedanego do Rubina Kazań Darko Jevticia, zremisował z rumuńską Astrą Giurgiu 0:0. Trener Dariusz Żuraw w obu połowach wystawił różne jedenastki. Najlepszą szansę na zdobycie gola miał w 75 minucie Bartosz Bartkowiak, ale strzelił wprost w bramkarza.

Sparing Lecha z Astrą w Belek nie toczył się w zawrotnym tempie. Oba zespoły są w środku przygotowań do rundy wiosennej i widać było, że trenerzy nie oszczędzają piłkarzy na treningach. Po odejściu Amarala i Jevticia, reżyserem gry był 18-letni Filip Marchwiński, zaś na prawej obronie występował Jakub Kamiński. Ten ostatni był jednym z wyróżniających się piłkarzy w tym meczu. Nie bał się pomagać kolegom w ofensywie, często dublował pozycję Tymoteusza Puchacza, mogły podobać się też jego próby dryblingu.

Własnie po dośrodkowaniu "Kamyka" pierwszą dobrą okazję miał Christian Gytkjaer. Duńczyk niecelnie strzelił jednak głową.
Kolejorz miał inicjatywę, częściej był przy piłce, ale klarownych okazji nie umiał sobie wypracować. W 19 minucie po akcji Kamińskiego źle uderzył Jóźwiak. Z dystansu próbowali uderzać Muhar i Tiba, ale te strzały też były niecelne. Tuż przed przerwą rumuńskiego bramkarza próbował też zaskoczyć Wołodymyr Kostewycz, ale po szybkiej wymianie piłek z Jóźwiakiem, jemu też zabrakło zimnej krwi.

Po przerwie na boisku występowała młodzież z rutynowanym Crnomarkoviciem na środku obrony. Pierwsze skrzypce grał w poznańskiej drużynie Jakub Moder, dwoma interwencjami wyróżnił się też bramkarz Karol Szymański. Bohaterem sparingu mógł być Bartosz Bartkowiak. Niestety, po dobrym podaniu Modera przegrał pojedynek z bramkarzem.

Lech Poznań - Astra Giurgiu 0:0 (0:0)
Lech Poznań (I połowa): Mickey van der Hart - Jakub Kamiński, Lubomir Satka, Thomas Rogne, Wolodymyr Kostewycz - Kamil Jóźwiak, Karlo Muhar, Pedro Tiba, Tymoteusz Puchacz - Filip Marchwiński - Christian Gytkjaer

Lech Poznań (II połowa): Karol Szymański - Karol Smajdor, Tomasz Dejewski, Djordje Crnomarković, Jakub Niewiadomski - Jakub Karbownik, Mateusz Skrzypczak, Jakub Moder, Juliusz Letniowski - Bartosz Bartkowiak - Filip Szymczak