Lech Poznań zwycięskiego gola ze Śląskiem Wrocław strzelił już... w przerwie. "Wokół Bułgarskiej" z gościem specjalnym - Damianem Łukasikiem

Dawid Dobrasz
od 16 lat
Lech Poznań zanotował w piątek ważne wyjazdowe zwycięstwo ze Śląskiem Wrocław 1:0. Ostatecznie ta wygrana w tabeli nie dała Kolejorzowi nic więcej niż to, że lechici cały czas są tylko punkt za Pogonią Szczecin i są w grze o mistrzostwo Polski. Drużyna Macieja Skorży we Wrocławiu niemiłosiernie cierpiała, co przyznawał po meczu sam trener. Przy tak dużej liczbie zmian - aż ośmiu w pierwszym składzie - Lechowi udało się wygrać, a pierwszy raz w sezonie zagrał bez Ishaka, Salamona czy Karlstroma w wyjściowej jedenastce. Bohaterem spotkania okazał się rezerwowy Michał Skóraś, a Damian Łukasik - członek Złotej Jedenastki Lecha Poznań i gość specjalny "Wokół Bułgarskiej" - zanalizował tego gola i twierdzi, że tak naprawdę padł on już... w przerwie meczu. Zapraszamy na kolejny magazyn "Głosu Wielkopolskiego"!
Rezerwowy Michał Skóraś strzelił we Wrocławiu, w 48 minucie, gola na wagę zwycięstwa. Kolejorz zdobył we Wrocławiu bezcenne trzy punkty i przynajmniej do soboty wskoczył na fotel lidera. Trener Maciej Skorża w wyjściowym składzie, w porównaniu do meczu z Jagiellonią, dokonał z różnych względów, aż ośmiu zmian. Eksperymentalne zestawienie przyniosło oczekiwany skutek. Szeroka kadra okazała się atutem poznaniaków, choć nie było to porywające widowisko. Lechici wygrali we Wrocławiu po raz pierwszy od czterech lat przy wsparciu ok. 2200 kibiców Kolejorza. Zobaczcie, jak oceniliśmy zawodników Macieja Skorży za to spotkanie w skali 1-10.Zobacz, jak oceniliśmy lechitów --->

Lech Poznań zdobywa Wrocław i pokonuje Śląsk 1:0. "Wejście s...

Lech Poznań wygrał ze Śląskiem Wrocław 1:0. Na trybunach stadionu Tarczyński Arena było niewiele ponad 14 tysięcy widzów. Ok. 2100 z tej grupy stanowili kibice Lecha Poznań, którzy autokarami i samochodami docierali do Wrocławia. To jeden z najliczniejszych wyjazdów Kolejorza w tym sezonie. Sprawdźcie zdjęcia z trybun sektora kibiców gości --->

Kibice Lecha Poznań nie zawiedli we Wrocławiu. Znowu stawili...

Lech Poznań po trudnym piątkowym meczu "wyszarpał" zwycięstwo we Wrocławiu. Trener Maciej Skorża chwalił po meczu swoich piłkarzy za postawę głównie w sferze mentalnej. Kolejorz osiągnął swój cel w stolicy Dolnego Śląska, lecz swoją grą nie zachwycił. Zagrał w stylu innych swoich spotkań wyjazdowych. Nie potrafił zdominować rywala, tak jak oczekiwał tego przed meczem szkoleniowiec Kolejorza. Miał problemy w budowaniu składnych akcji, nie umiał złapać odpowiedniego rytmu. Grał zbyt przewidywalnie. Poznańska Lokomotywa sprawiała wrażenie, że jedzie z zaciągniętym hamulcem. Obraz gry zmienił się po przerwie, a gol Michała Skórasia na szczęście dobrze wpłynął na kolegów. Po przerwie Lech Poznań zagrał lepiej i utrzymał korzystny wynik, zdobywając bezcenne trzy punkty. Oto nasze wnioski po piątkowym meczu.Oto nasze wnioski po piątkowym meczu --->

Lech Poznań wyszarpał zwycięstwo ze Śląskiem Wrocław. Maciej...