Lecha Poznań: Rezerwy wygrywają na inaugurację w Koszalinie

Karol Mackowiak
Marcin Wasielewski ma za sobą już mecze w pierwszej drużynie, obecnie gra w rezerwach Przemyslaw Swiderski
Rezerwy Lecha Poznań pokonały w sobotę w meczu 1. kolejki III ligi Bałtyk Koszalin 2:0. W wyjazdowym meczu bramki dla ekipy trenera Dariusza Żurawia zdobywali Hubert Sobol oraz Marcin Wasielewski.

Po upływie blisko pół godziny gry lechici wygrywali już różnicą dwóch goli. Trafienie na swoim koncie najpierw zapisał atakujący Hubert Sobol, a drugi gol to dzieło Marcina Wasielewskiego. Od tego momentu podopieczni trenera Żurawia kontrolowali przebieg meczu.

Po przerwie tempo nieco siadło, także dlatego że gospodarze nie potrafili przeciwstawić się lechitom, którzy z kolei trzymali wynik. W najbliższą środę Lecha II czeka pojedynek z kolejnym z beniaminków III ligi, Mieszkiem Gniezno.

- Pierwszy mecz to zawsze duża niewiadoma, tym bardziej w starciu z beniaminkiem. Mimo to udało nam się to spotkanie poprowadzić pod naszą kontrolą. Mieliśmy w pierwszej i w drugiej połowie wiele dobrych sytuacji, ale nie zawsze zachowaliśmy należytą skuteczność. Mimo to cieszy nas ta pierwsza wygrana, trzy punkty i nasza dobra gra - skomentował po końcowym gwizdku trener Dariusz Żuraw, cytowany przez oficjalną stronę internetową klubu.

Bałtyk Koszalin – Lech II Poznań 0:2 (0:2)