Lechia Gdańsk 0 - 2 Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok

2

1 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora. Dobranoc!

• Koniec meczu w Gdańsku. Jagiellonia Białystok zasłużenie wygrywa z Lechią 2:0. Dzięki temu zwycięstwu "Jaga" awansuje na szóste miejsce w ligowej tabeli.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Michał Nalepa.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej cztery minuty.

• Kolejna zmiana w szeregach Jagiellonii. Maciej Bortniczuk zastępuje Jesusa Imaza.

• W drużynie Lechii Jan Biegański zmienia Jarosława Kubickiego.

• Natomiast Ariel Borysiuk pojawił się w miejsce Martina Pospisila.

• Dwie zmiany w szeregach Jagiellonii Białystok. Kris Twardek zmienia Jakova Puljića.

• Prawą stroną boiska popędził Jesus Imaz, zagrał mocne podanie w pole karne gospodarzy wprost na nogę Jakova Puljića! Ten dokładnym strzałem podwyższył prowadzenie gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Jakov Piljić podwyższa prowadzenie Jagiellonii na 2:0!

• Xavier Dziekoński popisał się fantastyczną interwencją po strzale z rzutu wolnego Rafała Pietrzaka!

• Joseph Ceesay zdecydował się na indywidualną akcję i został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Za tej faul żółtą kartką został ukarany Błażej Augustyn.

• Jakub Arak zmienił Macieja Gajosa.

• Żółtą kartką ukarany Kristers Tobers.

• Trzecia zmiana w zespole gospodarzy. Joseph Ceesay zmienia Omrana Haydaryego.

• Jagiellonia prezentuje się lepiej od przeciwników w ostatnich kilkunastu minutach, jednak niewiele z tego wynika. Gra toczy się głównie w środku pola, a Lechia dobrze spisuje się w defensywie.

• Długa, kombinacyjna akcja Jagiellonii, ale po dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodarzy, jeden z obrońców Lechii zdołał wybić piłkę.

• Kenny Saief wziął ciężar gry na siebie, minął dwójkę przeciwników ale zagrał niedokładnie w pole karne Jagiellonii.

• Natomiast Kamil Wojtkowski pojawił się w miejsce Macieja Makuszewskiego.

• Dwie zmiany w Jagiellonii. Fernan Lopez zmienia Fedora Cernycha

• Flavio Paixao zniesmaczony decyzją arbitra o dopatrzeniu się zagrania ręką przez Portugalczyka. Flavio musi pamiętać, że ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

• Jagiellonia w ofensywie. Atak gości przyniósł rzut rożny, z którego jednak nic nie wyszło.

• Ponownie dominuje gra w środku pola z niewielką przewagą gości.

• Jakov Puljić stanął przed szansą na podwyższenie prowadzenia, ale po strzale głową nie zdołał umieścić piłki w świetle bramki gospodarzy.

• Rozpoczynamy drugą odsłonę spotkania w Gdańsku!

• Natomiast Kenny Saief zmienił Conrado.

• W przerwie meczu zmiana w zespole Lechii Gdańsk. Bartosz Kopacz zastępuje Karola Filę.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gdańsku. Do przerwy Jagiellonia prowadzi z Lechią 1:0 po bramce Jesusa Imaza.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• Lechia nie ma pomysłu na grę, rozgrywa piłkę w środku pola, ale niespecjalnie wie jak przedostać się w pole karne "Jagi".

• Karol Fila ruszył prawą stroną boiska, wpadł w pole karne gości, ale jego dośrodkowanie zostało wybite przez rywali.

• Za protesty Jakub Kałuziński otrzymuje drugą żółtą kartkę i wylatuje z boiska!

• Jakub Kałuziński ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Pierwsza od dłuższego czasu szansa Lechii, ale Omran Haydary stracił piłkę w polu karnym rywali.

• Kolejna okazja dla Jagiellonii, ale tym razem uderzenie Jakova Puljića obronił Dusan Kuciak!

• Flavio Paixao ukarany żółtą kartką

• Znakomita szansa dla Jagiellonii na podwyższenie rezultatu! Fedor Cernych znalazł się w polu karnym rywali, oddał mocny strzał, który jednak został zablokowany!

• Jakov Puljić ukarany żółtą kartką.

• Ostatni fragment gry nie wygląda zbyt interesująco. Dominuje gra w środku pola, a żaden z zespołów nie potrafi utrzymać się przy piłce przez dłuższą chwilę.

• W ostatnich minutach wyrównana gra w Gdańsku. Może z minimalną przewagą gości.

• Cudowne prostopadłe podanie Macieja Gajosa do Flavio Paixao, ale ten w stuprocentowej sytuacji fatalnie się pomylił!

• Maciej Makuszewski groźnie uderzył z dystansu, ale Dusan Kuciak znakomicie wybronił ten strzał.

• Jagiellonia spokojnie rozgrywa piłkę w środkowej strefie boiska nie dając rywalom szans na jej odbiór.

• Żółtą kartką ukarany Karol Fila.

• Po rzucie rożnym dla gospodarzy zakotłowało się pod bramką Xavier Dziekońskiego, ale żaden z graczy Lechii nie zdołał oddać strzału.

• Maciej Gajos uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w mur zawodników rywali.

• Rzut wolny dla Lechii Gdańsk pod polem karnym gości.

• Maciej Makuszewski ruszył prawą stroną boiska, dograł do Jesusa Imaza, który z zimną krwią pokonał bramkarza rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Jesus Imaz otwiera wynik spotkania w Gdańsku!

• Pierwsza okazja dla Jagiellonii Białystok, ale Jakov Puljić oddał niedokładny strzał z okolic linii pola karnego.

• Rozpoczynamy pojedynek w Gdańsku!

• Murawa na stadionie w Gdańsku jest lekko zaśnieżona po niedawnych opadach śniegu, co na pewno nie będzie sprzyjać płynnej grze.

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Arak, Biegański, Ceesay, Kopacz, Mirus, Musolitin, Saief, Vikri, Żukowski.

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Steinbors (Br.), Bortniczuk, Borysiuk, Ferreiroa, Lutostański, Matysik, Mystkowski, Twardek, Wojtkowski.

• Już za około dziesięć minut rozpocznie się to spotkanie, a więc najwyższa pora by podać rezerwowych obu drużyn.

• W poprzednim sezonie Lechia zremisowała u siebie z Jagiellonią 1:1. Natomiast w Białymstoku najpierw wygrali gospodarze 3:0, a w rundzie finałowej to Lechia okazała się lepsza wygrywając 2:1.

• Drużynie z Gdańska potrzebna była ta przerwa zimowa. W końcówce ubiegłego roku Lechia na pięć spotkań przegrała aż cztery, a w tych czterech meczach nie zdobyła nawet jednej bramki.

• W zimowej przerwie obie drużyny zaprezentowały się pozytywnie. Lechia wygrała z Sokołem Ostróda 3:0, Olimpią Grudziądz aż 9:1 i z Wisłą Płock 2:0. Natomiast Jagiellonia Białystok wygrała z Zagłębiem Lubin 2:1, serbskim Radnickim Niszem 3:0 i zremisowała z Rotorem Wołgograd 1:1.

• Lechia zajmuje w tabeli ósmą pozycję z dorobkiem dziewiętnastu punktów. W ostatnim meczu ubiegłego roku Lechia wygrała w Krakowie z Cracovią aż 3:0. Natomiast Jagiellonia Białystok z jednym punktem więcej plasuje się na siódmym miejscu. "Jaga" na zakończenie jesieni wygrała z Górnikiem Zabrze 1:0.

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk zmierzy się na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.