reklama

Lednica 2013 już od soboty. Przyjedzie prezydent Bronisław Komorowski

Krzysztof M. KaźmierczakZaktualizowano 
Uczestnicy sobotniego XVII Spotkania Młodych Lednica 2000 będą 1 czerwca m.in. tańczyć Tango Francesco, a na pamiątkę otrzymają symboliczne łyżeczki. Po raz pierwszy w modlitewnym spotkaniu nad jeziorem Lednica weźmie udział prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Zjazdy młodzieży nad Lednicę zainicjowano w 1997 roku przez o. Jana Górę i środowisko poznańskiego Duszpasterstwa Akademickiego Ojców Dominikanów. Każde ze spotkań ma swój temat. Tegoroczne odbywa się pod hasłem "W imię Ojca" i ma przypomnieć co znaczy prawdziwa męskość i ojcostwo.

Czytaj także:

Tango i modlitwa hitami tegorocznej Lednicy

- Będzie o Ojcostwie, ponieważ Bóg jest Ojcem, bo my wszyscy mamy Ojca, bo wszyscy będziemy kiedyś matkami, ojcami, rodzicami. To ważny temat, który pokazuje, że źródłem życia jest sam Pan Bóg - tak uzasadnia temat spotkania o. Jan Góra.

Program tegorocznej Lednicy jest bardzo bogaty. Wieczorem wyemitowane zostanie przemówienie papieża Franciszka, a po nim młodzież zatańczy na jego cześć skomponowane na tę okazję Tango Francesco.

Tradycyjnie uczestnicy lednickich spotkań otrzymują na pamiątkę symboliczne przedmioty. W ubiegłych latach wracali z Lednicy m.in. z krzyżykami, cegłami z wypalonym logo Lednicy, chlebkami w kształcie Pisma Świętego i ampułkami z winem. Tegoroczną pamiątką ze spotkania będzie łyżeczka z napisem "Karmisz nas do syta", która ma symbolizować troskę i opiekę ojcowską. Przygotowano także dary dla osób duchownych. Kapłani otrzymają specjalne stuły oraz pamiątkowe medale, a siostry zakonne - chusteczki.

Lednica 2012: XVI Spotkanie Młodych [ZDJĘCIA]

Niecodziennym wydarzeniem będzie udział w lednickim spotkaniu prezydenta RP. Bronisława Komorowskiego. Głowa polskiego państwa będzie na nim po raz pierwszy. W 2009 roku gościem Lednicy miał być prezydent Lech Kaczyński, lecz jego przyjazd odwołano, by nie narazić się zarzuty złamania ciszy wyborczej (nazajutrz odbywały się wybory do Parlamentu Europejskiego).

Na lednickich polach spodziewanych jest kilkadziesiąt tysięcy osób. Teren spotkania zostanie w sobotę otwarty o godz. 8.00. Dojazd na miejsce przedstawiamy na załączonym planie.

Organizatorzy przypominają, by zabrać ze sobą ciepłe ubranie (w nocy jest zimno), zabezpieczyć się przed deszczem i słońcem (krem z filtrem UV i nakrycie głowy) i nie zapomnieć o lekach (jeśli ktoś jakieś na stałe zażywa). Dobrze także zabrać coś do siedzenia, picia i jedzenia. Osoby poniżej 16 lat powinny posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w spotkaniu.

Program spotkania lednickiego
8.00 Otwarcie Pól Lednickich (recepcji)
10.00 Otwarcie Pola Spowiedzi
12.00 Anioł Pański
12.15 Konferencja o ojcostwie - o. Józef Augustyn SJ
12.30 Procesja św. Andrzeja Boboli
13.30 Świadectwo o ojcostwie - Szymon Hołownia
14.15 Śpiewy i tańce
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16.00 Słowo o. Jana Góry OP. Temat: Promieniowanie ojcostwa
17.00 Oficjalne rozpoczęcie
18.10 Spotkanie z bł. Edmundem Bojanowskim
18.45 Msza Święta (celebrans abp. Stanisław Gądecki)
20.10 Posłanie misjonarzy - Salezjański Wolontariat Misyjny
21.40 Procesja ukazująca ojcostwo ludzkie
22.00 Przesłanie Papieża
23.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu
23.30 Akt wyboru Chrystusa
00.00 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia.

Młodzież spotyka się od 1997 roku
Kiedy organizowano pierwsze Spotkanie Młodych na Lednicy nie planowano kontynuować ich w następnych latach.
Pierwsze spotkanie odbyło się 2-3 czerwca 1997 roku. Jego tematem była Trójca Święta. Wzięło w nim udział ok. 20 tys. młodych ludzi z całej Polski. Zaproszony przez organizatorów papież Jan Paweł II nie mogł uczestniczyć w wydarzeniu, ale nadleciał helikopterem i przeleciał nad Bramą Rybą, lednickim symbolem. Młodzi ludzi wysłuchali też nagrania z papieskim przesłaniem adresowanym do nich. Zainteresowaniem spotkaniem było tak duże, że zdecydowano o ich kontynuowaniu. Od tamtego czasu odbyło się już łącznie szesnaście spotkań.
Ruch Lednicki to jednak nie tylko coroczne zjazdy młodzieży. Lednica jest także miejscem innych wydarzeń religijnych, zarówno cyklicznych (np. Lednica Malucha,Motocyklisty, Seniora)jak i okazjonalnych np. rekolekcji.

Prezydent nie tylko na Lednicy

  • Bednary (gm. Pobiedziska) godz. 17.10 - Prezydent zwiedzi Centrum Doskonalenia Kierowców.
  • Gniezno godz. 19.30 - Bronisław Komorowski spotka się z środowiskiem Instytutu Tertio Millennio (miejsce spotkania: Kolegium Europejskie Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza,ul. Kostrzewskiego 5-7)
  • Lednica godz. 21.00 - Prezydent będzie gościem XVII Spotkania Młodych Lednica 2000.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 17

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

S
Stefania

Ty się chyba z choinki urwałeś. Przyjrzyj się dokładnie Komorowskiemu i otwórz oczy, a nie będziesz wygadywał takich głupot.

h
h

po co tam jedzie?

K
Kuba

no właśnie

.

.

G
Gość

AMINENCJE z księŻULAMI ODPRAWIĄ wszystkich pieronkiem -każdemu KRZYŻYK na drogę, a Majówek i BOŻEGO CIAŁA to już nie będzie komu ODPRAWIAĆ! Będzie to Najnowsza Koncelebra Celników z Duchownymi... 

Każdy też może dostać (ś)W-40+ produkowany ze ŚWIĘCONYCH OLEJÓW- (z)BAWIENIE
ZAPEWNIONE bo nycz nie będzie zgrzytało! 
Kościół powinien rozszerzyć swoje możliwości puszczania... fantazji i ugruntować niczym Główne Prawdy Wia(g)ry spektaKULarne proPOZYCJE: 

1) POZYCJA I KOMUNII ŚW.(irniętej) – zaczyna się w
Konfesjonale, a kończy u ksieŻULKA w mieszkaniu, w samochodzie lub w lesie... 

2) POZYCJA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – podobna do I KOMUNII ŚW.(irniętej) z
tym, że materiał starszy.

3) POZYCJA NAU(cz)KI PRZEDŚLUBNEJ... ta z KULei zaczyna
się już w Kancelarii Parafialnej, a może i w Zakrystii i KULejno przez Konfesjonał, aż do....

4) Axcelencje z Aminencjami powinny zająć się proPOZYCJĄ CHRZTU ŚWIĘTEGO..., a
o OSTATNIM NAMASZCZENIU i SKARAMENCIE CHORYCH to strach nawet myśleć!,
a tu jeszcze księŻULEK po KULędzie...! 

Nie raz rodzice przekonali się jak wygląda np. PRZYGOTOWANIE DO I KMUNII ŚW.(irniętej) i próby SAKRAMENTU POKUTY. Nie monitorowany księŻULEK umawia się z dzieckiem w ramach POKUTY – dla księŻULKA to nagroda, a dla dziecka POKUTA ZA GRZECHY! Po takich SAKRAMENTACHdziecku często zostaje nawet PAMIĄTKA I KOMUNII ŚW.(irniętej) lub Sakramentu Bierzmowania, a księŻULKOWI na pamiątkę Alimenty z finałem w Sądzie... 
księŻULKI z Axcelencjami mogą w tym świetle wykorzystać bardziej Święte Oleje wprowadzając Sakrament Lubrykacji... Jak komuś ciężko będzie szło przyswajanie ŚW.(irniętych) Prawd Wia(g)ryzawsze może wezwaćskięŻULKA z Najnowszym Sakramentem! Problem ino w tym jak się do tego przygotować? (z)BAWIENIE może też przynieść najnowsza proPOZYCJA - (ś.)W-40 + ze ŚWIETYCH OLEJÓW!

Od ponad 2000 lat zamieniają jedno na drugie (chorych na zdrowych; wodę na wino...) twierdząc, że to CUDA, a cała Św. reszta uczy, że to COŚ Z NICZEGO...Nie mogą ino zamienić głupich na mądrych i pijanych na trzeźwych - tu wysiadał nawet sam biblijny Jezus!
Od początku też (czasy Św.{irniętego} Piotra)nikt nie wie kto był ojcem Jezusa..., a jak długo i ile osób było i jest opier...niczane z Ambon, od Ołtarzy, z Konfesjonałów o dzieci bez ślubu – robił to nawet Ojciec Św. Jan Paweł II – BŁOGOSŁAWIONY(!).

Na trzeźwo trudno to pojąć, a księŻULKOM idzie jak z płatka!...

W zamian za (z)BAWIENIE NARODU i ŚWIATA AXCELENCJUE z ksieŻULAMI dalej
będą serwowały ŚW.(irnięte) TEORIE(z)BAWIENIA JAK MAŃKA (g)RUCHAŁA Z
GOŁĘBIEM I (z)BAWIŁA ŚWIAT- bo ino TO JEJ się UDAŁO- tak samo jak WATYKAŃSKI PRZEKRĘT (według Downa!).

Wynikiem tego jest OBRAZ CZŁOWIEKA (z)BAWIENIA z BIOTECHNOLOGII sprzed 2000 lat: CIAŁO PAŃSKIE osiągnięte jako PRODUKT SPOZYWCZY w procesie WYPIEKU oraz KREW
PAŃSKA jako ALKOHOL osiągnięta w procesie FERMENTACJI. 

Prawdziwe teorie Boskich Osiągnięć(z)BAWIENIA uczniowie SZKÓŁ GASTRONOMICZNYCH i SPOŻYWCZYCH pojmują w KILKA MINUT, poczynając zaś od OJCA ŚW.(irniętego), a
naksieŻULU kończąctakie wypieki dają Im CIAŁO PAŃSKIE...! Muszą to studiować 5 lat
na KATolickich KATowniach INTELEKTUALNYCH, a jak komuś nie wejdzie w ŚW.
(irniętą) PAŁĘ przez 5 lat (z)BAWIENIA wałkuje dalej aż do prof.(anata) NAU(cz)KI
włącznie, a później mamy ino: FRANCISZKA(z)BAWICIELA i e-PiS-kopat! czyli ŚW.(irnięty) ZESPÓŁ DOWNA do spraw (z)BAWIENIA ŚWIATA!oraz NAJŚWIĘTSZE OFIARY WYPADKÓW DROGOWYCH ksieŻULI i AXCELENCJI NA BANI.. 
 
W czasie "PIKNIKÓW (z)BAWIENIA" z powodzeniem można otworzyć OŁTARZE KUL-inarne, a w nich:
1) Ciało Pańskie z Grilla;
2) Krew Pańską z Gwinta;
3) Skrzydełka Anielskie z Grilla;
4) Pączki smażone na Świętych Olejach z nadzieniem Róży Duchownej;
5) Napój Duchowny FRUTTI DI PAPA z paPIESKICH Owoców - granatów - odmiana
Germany 1939;
6) Brakujące paliwo uzupełnia Bio-paliwem ze Świętych Olejów i każdy będzie mógł jechać prosto do Nieba...

z
za: Niezalezna.pl

14 maja 2013r. otrzymałem od Pana zaproszenie na uroczystość w dniu 24.05.2013 r.w związku z zamiarem wręczenia mi Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski przyznanego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Doceniam zaangażowanie i wysiłek osób, które wystąpiły z wnioskiem o tak zaszczytne odznaczenie dla mnie. Wyrażam szacunek dla działań mających na celu przypomnienie i uhonorowanie tych, którzy o wolność, demokrację oraz poszanowanie praw człowieka i obywatela z narażeniem się upominali.

Wierny tym wartościom, widząc dziejące się w mojej Ojczyźnie zło; trwanie w wielu segmentach naszego życia zbiorowego przejawów przeczących standardom demokracji, poszanowania praw człowieka i obywatela, a także utratę suwerenności przyczyniającej się do obniżania rangi państwa polskiego powodującej zrywanie więzi z krajem urodzenia, utratę poczucia dumy szerokich rzesz młodego pokolenia z przynależności do polskiej wspólnoty narodowej i państwowej, chcąc być w zgodzie z własnym sumieniem o d m a w i a m przyjęcia tak wymownego w swej nazwie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

W mojej ocenie odznaczenia i ordery nie mogą kamuflować prawdy o rzeczywistości, która daleka jest od standardów państw demokratycznych i cywilizowanych. Przyjęcie odznaczenia oznaczałoby, że z obecną rzeczywistością identyfikuję się bez zastrzeżeń, a obecny kształt Rzeczypospolitej Polskiej i praktyk jakie mają w niej miejsce uważam za spełnienie postulatów i walki prowadzonej w przeszłości. Szerokie rozdawnictwo orderów i odznaczeń nie może zagłuszyć ludzkiej krzywdy jaka ma miejsce w naszej Ojczyźnie, a na obecnych pokoleniach ciążyć będzie hańba wyprzedaży majątku narodowego, bezrobocia i bezdomności, które pociągają za sobą śmierć z głodu czy z wychłodzenia.
Ordery nie mogą zamknąć ust o celach opozycji demokratycznej zrodzonej w czasach PRL, a dotąd niezrealizowanych. Uczestnictwo we władzy wielu z dawnych opozycjonistów nie sprawiło, że III RP wzięła całkowity rozbrat z PRL i totalitarnymi praktykami. Nie mogło tego sprawić propagandowe zadekretowanie „upadku komunizmu” bez rozliczenia z utrwalaczami komunizmu, na których ciążą także zbrodnie. Nie przeprowadzono ani dekomunizacji ani lustracji, które zapobiegłyby powrotowi dawnej recydywy. Nie rozliczono istoty totalitarnego charakteru PRL, jakim był monopol PZPR, wasalizujący Polskę i Polaków wobec ZSRR. Obecne skłonności do monopolizacji władzy i do wasalizacji widoczne są nadal pokazując „sieroctwo” po PRL i niezdolność do myślenia w kategoriach suwerenności państwowej.

Ograniczanie jawności życia publicznego to cecha każdego ustroju totalitarnego. Niejawność i antydemokratyczny sposób doboru uczestników „okrągłego stołu” dokonany przez PRl-owskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (ministerstwo strachu) stały u początku „transformacji ustrojowej” pozbawiającej głosu prawie wszystkich obywateli w zasadniczych sprawach dla życia narodowego i państwowego. Alienacja i arogancja władzy, bezkarność aparatu biurokratycznego, partyjniactwo prowadzące walkę o podział łupów sprawiają, że postulat państwa obywatelskiego nadal nie jest urzeczywistniany. Deptane są prawa pracownicze i godność osoby ludzkiej w stopniu niespotykanym w przeszłości. Jak kpina brzmi wiele artykułów Konstytucji III RP, w tym art. 2, że „Rzeczypospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.”…

Być może się mylę. Być może jestem w swoich sądach niesprawiedliwy, ale tak naszą obecną rzeczywistość rozumiem i tak ją boleśnie odczuwam.

Orderu Odrodzenia Polski przyjąć nie mogę.

Wiesław Rachwałd, były działacz Solidarności, Ruchu Wolnych Demokratów

31 węzłowy Burke

To znaczy że mnie ani mojej rodziny tam nie będzie. Dziękuję KMK za ostrzeżenie. 31

31 węzłowy Burke

To znaczy że mnie ani mojej rodziny tam nie będzie. Dziękuję KMK za ostrzeżenie. 31

K
Kasia

Nie masz racji. Lednica to miejsce, gdzie można się otworzyć przed ludźmi. Tutaj naprawdę odczuwa się obecność Pana Boga. Wiem, bo byłam na Lednicy i sama tego doświadczyłam. Te spotkania naprawdę pomagają. I mimo, że potem wraca rzeczywistość, czasem bardzo trudna, to właśnie świadomość, że Bóg jest obok daje siłę, by przetrwać. I właśnie na Lednicy taką siłę można zyskać. :)

G
Gość

Jak najbardziej jestem przeciw. Wczoraj mialem zawieź młodzież na Lednicę. Jak się dowiedzieli, że tam ma być uprawiana POLityka i to jeszcze w wykonaniu bezbożnika prześladującego krzyż to 80% młodzieży zrezygnowało i praktycznie autokar pozostał pusty. Reszta też się zastanowiła i było PO wyjeździe. Ojcu Górze na stare lata mocno się POkręciło i wprowadza promocję Partii Oszustów. Oszukał też młodzież, której przedtem nie POinformował, że zamiast Jezusa sprowadzi bezbożnika

s
ss

Kaziu, szkalowanie to czyn karalny. Jak masz problemy to się lecz.

c
cyrk polski

tak lednica to miejsce najwiekszych grzesznikow , co roku jezdza i jest tylko z nimi gorzej a powinno byc lepiej widac ze to tylko zabawa i pozory religijnosci .

W
Wojtek

Prezydent będzie na Lednicy na zaproszenie Prymasa Polski, więc nie rozumiem dlaczego ktoś ma coś przeciwko jego obecności. Poza tym o wielu osobach można powiedzieć że stwarzają sztuczne podziały, ale obecny prezydent podejmuje działania pozytywne, nigdy nikogo nie wyklucza. Według mniej jego osoba to ewidentne podkreślenie jak ważna ta impreza jest z punktu widzenia całej społeczności.

W
Wojtek

Prezydent będzie na Lednicy na zaproszenie Prymasa Polski, więc nie rozumiem dlaczego ktoś ma coś przeciwko jego obecności. Poza tym o wielu osobach można powiedzieć że stwarzają sztuczne podziały, ale obecny prezydent podejmuje działania pozytywne, nigdy nikogo nie wyklucza. Według mniej jego osoba to ewidentne podkreślenie jak ważna ta impreza jest z punktu widzenia całej społeczności.

W
Wojtek

Prezydent będzie na Lednicy na zaproszenie Prymasa Polski, więc nie rozumiem dlaczego ktoś ma coś przeciwko jego obecności. Poza tym o wielu osobach można powiedzieć że stwarzają sztuczne podziały, ale obecny prezydent podejmuje działania pozytywne, nigdy nikogo nie wyklucza. Według mniej jego osoba to ewidentne podkreślenie jak ważna ta impreza jest z punktu widzenia całej społeczności.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3