Lednica 2016 z nowościami. Dwa jubileusze oraz ojciec...

  Lednica 2016 z nowościami. Dwa jubileusze oraz ojciec Szustak [PROGRAM]

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Lednica 2000
  1/14
  przejdź do galerii

  Lednica 2000 ©Łukasz Gdak

  W sobotę na Polach Lednickich odbędzie się XX Spotkanie Młodych pod hasłem "Amen". Organizatorzy mówią, że spodziewają się takich samych tłumów jak zawsze. My radzimy co ze sobą zabrać i jak dojechać.
  W tym roku jubileuszowa XX Lednica. Tegoroczna będzie szczególna głównie poprzez dwa jubileusze - samych spotkań, ale także 800-lecie zakonu dominikanów. Będzie szczególne także dlatego, że to pierwsze spotkanie bez ojca Jana Góry.

  Poprowadzą je tym razem dwaj nowi ojcowie. To znani w Poznaniu dominikanie, o. Wojciech Prus oraz o. Maciej Soszyński.

  Na Polach Lednickich już od minionego piątku trwają prace nad infrastrukturą. Zaangażowanych jest w nie sto osób.

  - Trwa wyznaczanie terenu, palikowanie, sprzątanie, manufaktura identyfikatorów. Powstają sektory dla pielgrzymów, wznoszone są kolejne namioty, odbieramy ostatnie dostawy z symbolami tegorocznego spotkania - wylicza Dominika Chylewska, jedna ze współorganizatorek Lednicy.

  Co warto ze sobą zabrać
  Najważniejsza jest woda, krem z filtrem, karimata do siedzenia, koc termiczny w razie słońca i stabilne buty. Na polu sporo się tańczy, a podłoże jest nierówne, łatwo skręcić kostkę. Można zabrać kanapki, choć na polach jest duży wybór hot-dogów, frytek i innych szybkich dań. Można też kupić wodę, herbatę czy kawę. W tym roku warto wziąć też płaszcz przeciwdeszczowy ponieważ, mimo wysokiej temperatury - 26 st C. - ma padać.

  Jak dojechać
  Dla jadących samochodem drogą krajową nr 5: w Lednogórze trzeba skręcić w stronę Skrzetuszewa, następnie w miejscowości Rybitwy skręcamy w lewo w stronę wsi Latalice. Potem należy kierować się ponownie w stronę Skrzetuszewa.

  Gdy tam dojedziemy, samochód zostawiamy na parkingu. Resztę drogi trzeba pokonać już pieszo.

  W tym roku na stacji w Lednogórze zatrzymywać będą się również wybrane składy PKP Intercity.

  - Osoby, które zdecydują się na podróż do/z Lednogóry pociągami PKP Intercity, mogą skorzystać z oferty weekendowej, umożliwiającej wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Z oferty można skorzystać od piątku od godz. 19 do godz. 6 w poniedziałek. Cena Biletu Weekendowego, w drugiej klasie, wynosi 79 zł - informuje PKP Intercity.

  Pamiętajmy, że na Pole Lednickie można wejść tylko przez recepcję. Otwierana jest o godzinie 8. Tam wszyscy uczestnicy dostaną tak jak co roku symbole spotkania: Pismo św. oraz drewniany krzyż.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Demokracja

  bez grzechu poczęty (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Sekta ma prawo działać . Biblię traktują jak przysłowiową szmatę , papież jest tego dowodem . Autorytet katolików , papież Paweł 4 - zbrodniarz tysiąclecia . wyszukaj : kościół z piekła rodem ,...rozwiń całość

  Sekta ma prawo działać . Biblię traktują jak przysłowiową szmatę , papież jest tego dowodem . Autorytet katolików , papież Paweł 4 - zbrodniarz tysiąclecia . wyszukaj : kościół z piekła rodem , psychomanipulacja w kościele . miłej lektury .zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Legnica

  gośc (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Ojcowie! Żaden z nich nie jest moim ojcem, mialam ojca ale juz nie zyje. Iluz mozna ich miec? A wogole to co oni tam wyczyniaja? ręce w gorze, w szatach bialych, jak obłąkańcy.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  heheh

  ekhm (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  możecie się śmiać lub nie, ale czy kiedykolwiek ktoś z Was zakładał, że Jahwe nie jest dobry a zły? Po przeczytaniu ST jest sla mnie jesnym że Jahwe to demon albo kosmita (w jakim celu Bóg...rozwiń całość

  możecie się śmiać lub nie, ale czy kiedykolwiek ktoś z Was zakładał, że Jahwe nie jest dobry a zły? Po przeczytaniu ST jest sla mnie jesnym że Jahwe to demon albo kosmita (w jakim celu Bóg zabierał od ludzi złoto? Dlaczego mówi "stwórzmy człowieka na podobieństwo Nasze?) Oczywiście doktryna KK jest gotowa zalać te pytania strumieniem bełkotu o zapachu sraczki, warto jednak zadać sobie to pytanie.
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przykre ...

  sd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 7

  przykre to jest jak się patrzy na tych zmanipulowanych ludzi ... jak dali sobie wejść w umysły tej sekty

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  la https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Oragnistow-4-490920631095168/?fref=ts

  la A.S.C. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  la

  https://www.facebook.com/Kz-Nszz-Solidarnosc-Oragnistow-4-490920631095168/?fref=ts

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo