Lednica: Jazzowy koncert Tyle dobra na rocznicę urodzin ojca...

  Lednica: Jazzowy koncert Tyle dobra na rocznicę urodzin ojca Jana Góry

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wśród muzyków, którzy zagrają podczas koncertu "Tyle dobra" będzie Wojtek Braszak
  1/5
  przejdź do galerii

  Wśród muzyków, którzy zagrają podczas koncertu "Tyle dobra" będzie Wojtek Braszak ©Archiwum

  W sobotę z okazji 71. rocznicy urodzin ojca Jana Góry, na Polach Lednickich odbędzie się koncert jazzowy "Tyle dobra".
  W piątek minęła 71. rocznica urodzin dominikanina o. Jan Góra. Aby uczcić jego pamięć, w sobotę na Polach Lednickich odbędzie się koncert jazzowy Tyle dobra.

  Uczestniczyć w nim będą młodzi muzycy zaprzyjaźnieni z Lednicą. Pojawią się wokalistka Agata Domalewska, flecistka Anna Braszak, trębacz Patryk Rynkiewicz, saksofoniści Wojciech Braszak i Maciej Łukacz, pianista Filip Chojnacki, gitarzysta basowy Dominik Tuchołka i perkusista Dawid Wirmański. O godzinie 17 rozpocznie się msza święta za śp. ojca Jana Górę. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19.

  Niektórzy mogą się dziwić, że dla uczczenia Ojca Góry organizowany jest koncert jazzowy. Ale przecież on sam był jak jazz. Zapamiętaliśmy go z szalonych improwizacji organizacyjnych, zaskakujących rozwiązań ewangelizacyjnych i ukazywaniu Chrystusa w różnoraki sposób i w różnym rytmie.

  Tegoroczny koncert to kolejna próba odczytania głębi jego ducha i przesłania, które zostawił. Poprzez jazzowe aranżacje lednickich utworów i słowa o. Jana przypomnimy sobie, jak rozumiał tematy takie jak ojcostwo, dar, relacje z Chrystusem czy miłość.

  Przy okazji swoich urodzin o.Jan zawsze prosił, aby w ramach prezentu wesprzeć Dom na Polach Lednickich. Dlatego biletem wstępu na koncert jest paczka kawy ziarnistej, która zasili lednicką kawiarenkę.  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo