MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lednica już w ten weekend

Marcin Karabasz
Lednica już w ten weekend
Lednica już w ten weekend Seidler Slawomir Tel.+485015250
Przygotowania do kolejnego spotkania na Polach Lednickich mają się ku końcowi. Na wiernych czekają przygotowane prezenty.

„Amen” - to hasło kolejnego, dwudziestego już Spotkania Młodych Lednica 2000, corocznej imprezy katolickiej młodzieży. Pomysłodawca tych corocznych wydarzeń - ojciec Jan Góra - zmarł w grudniu. Organizatorzy zapewniają, że pamiętają o nim i uczczą jego osobę. Spotkanie zachowa swój radosny charakter - będą tańce i śpiewy.

Już za kilka dni - 4 czerwca - tysiące młodych ludzi zawitają na położone między Poznaniem a Gnieznem Pola Led-nickie. Rok temu przybyło tam około 70 tysięcy ludzi. Jednym z kulminacyjnych punktów corocznych spotkań jest przejście przyjezdnych przez Bramę Rybę, najbardziej rozpoznawalny lednicki symbol.

- Dla uczestników mamy prezenty, takie jak Pismo Święte i krzyż, na którym umieszczono słowo „amen”. W słowie tym odwzorowany został charakter pisma ojca Jana - mówi Wojciech Prus, duszpasterz Wspólnoty Lednica 2000. Podarki przewidziane są także dla duchownych - księżom przypadnie hostia i wino, a siostry dostaną butelkę na wodę z wytłoczoną sceną chrztu Polski.

Lednica - tak było kiedyś:

Nie zabraknie gości. Na Lednicy pojawi się między innymi kardynał Dominik Duka, prymas Czech. - Odnowimy wraz z nim przyrzeczenia chrzcielne - mówi Ewa Nagel, koordynatorka. - Pamiętamy także o ojcu Janie Górze, którego upamiętnimy - zapewnia.

Do imprezy pozostało już tylko kilka dni, a prace, jak zapewniają organizatorzy, zmierzają w dobrym kierunku.

- Znamy to miejsce jak własną kieszeń. W tej chwili na polu trwają prace. Na pewno zdążymy na czas - dodaje Bartłomiej Dobrzyński, jeden z organizatorów. W przygotowaniach pomagają wolontariusze, których jest już ponad 4 tysiące. Wśród nich jest kilkuset harcerzy. - Są to harcerze i harcerki, głównie starsi. W tym roku spotkanie to także mała próba przed Światowymi Dniami Młodzieży - mówi Barbara Stępień z Wielkopolskiego Okręgu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. - Także przeżywanie spraw duchowych wydaje się pełniejsze podczas służby - tłumaczy.

Na miejsce możemy dotrzeć autobusem, pociągiem, a także własnym samochodem.

- Wszelkie informacje dostępne są na stronie lednica-2000.pl - mówi Bartłomiej Dobrzyński. Możliwe jest także pobranie specjalnej aplikacji, która pomoże nam przygotować się do wydarzenia. Dzięki niej zapoznamy się m.in. z mapą wydarzenia. - Równie ważne jest również przygotowanie duchowe - dodaje B. Dobrzyński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski