sportowy24
  Legia Warszawa zakończyła współpracę z TVN S.A. przy...

  Legia Warszawa zakończyła współpracę z TVN S.A. przy tworzeniu "Legendy"

  Tomasz Biliński, Wojciech Rogacin

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Legia Warszawa poinformowała, że w związku z działaniami TVN S.A., które mają godzić w dobre imię stołecznego klubu, rezygnuje z dalszej współpracy przy serialu dokumentalnym ''(L)egenda''. Produkcją zajmie się inna firma.
  Sprawa zaczęła się od obraźliwego transparentu, jaki kibice wywiesili podczas meczu Legia Warszawa - Piast Gliwice 8 maja na trybunie zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów. Na płótnie napisali: „KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice, dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice”.

  Po tym wydarzeniu z Player.pl zniknęły dotychczasowe trzy odcinki serialu "Legenda", emitowanego z okazji 100-lecia istnienia warszawskiego klubu. Ponadto na oficjalnym profilu Player.pl na Facebooku poinformowano, że "zarząd TVN S.A. podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z Legią, dlatego też materiał nie jest dostępny".

  Klub odciął się od akcji kibiców, wydając oświadczenie, w którym czytamy m.in.: "Uważamy za całkowicie niedopuszczalne jakiekolwiek odniesienia do przemocy. Przy Łazienkowskiej nie ma miejsca dla tego typu treści, a nasz stadion pozostaje zawsze otwarty dla wszystkich chcących wspierać Legię Warszawa."

  W środę natomiast Legia wydała oświadczenie, informujące o rezygnacji z dalszej współpracy z TVN S.A. Oto jego treść:

  "Do dnia dzisiejszego Legia Warszawa nie otrzymała żadnej oficjalnej informacji ze strony Zarządu TVN S.A. o rzekomym zawieszeniu współpracy z Klubem. Władze Legii wykazały bardzo wiele cierpliwości i wyrozumiałości dla skandalicznie nieprofesjonalnej sytuacji, w której wspomniane powyżej spekulacje były upowszechniane za pośrednictwem oficjalnego fanpage’a serwisu Player.pl na Facebooku.

  Wobec braku jakichkolwiek wyjaśnień w tej sprawie ze strony Zarządu TVN S.A. oraz inspirowania przezeń publikacji prasowych godzących w dobre imię Legii Warszawa i stwierdzających nieprawdę, władze Klubu podjęły decyzję o natychmiastowym zakończeniu współpracy z TVN S.A. Stosowne pismo w tej sprawie, zgodnie z zasadami profesjonalnej komunikacji biznesowej, zostanie przekazane Zarządowi stacji.

  Legia Warszawa wyraża jednocześnie zdecydowany sprzeciw wobec prób wmieszania Klubu w bieżący spór polityczny oraz manipulacji polegającej na przedstawieniu jednoznacznego odcięcia się przez Klub od wszelkich treści propagujących przemoc jako „promowania przemocy, agresji, nienawiści i chuligaństwa”. Decyzję o podjęciu ewentualnych kroków prawnych wobec TVN S.A. zostaną podjęte po zakończeniu analizy prawnej zaistniałej sytuacji.

  Projekt serialu dokumentalnego na Stulecie Legii Warszawa będzie kontynuowany w nowej formule we współpracy z bardziej wiarygodnym i profesjonalnym partnerem."

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nie tylko TVn manipuluje informacją , wrocławska Gówno Warta również potrafi....

  xpe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Prawdziwa przyczyna jest tu podana....https://wirtualnapolonia.com/2016/05/19/pilkarski-mistrz-polski-zrywa-wspolprace-z-tvn-mocne-slowa-wladz-legii-o-liberalnej-telewizji/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wywieszki

  Rafał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Jak nie trawię kibiców Legii - tak podpisałbym się pod tymi transparentami. Pewnie połowa Polski by się podpisała :)

  Co do zerwania umowy - nikt z nas nie dowie się, jakie dokładnie były warunki...rozwiń całość

  Jak nie trawię kibiców Legii - tak podpisałbym się pod tymi transparentami. Pewnie połowa Polski by się podpisała :)

  Co do zerwania umowy - nikt z nas nie dowie się, jakie dokładnie były warunki umowy, więc też nie możemy się wypowiadać.

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  warszawiaki wieśniaki

  Fan (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Jak zwykle warszawka musi wymyślać jakieś legendy czy potęgi by czuć się kimś, jak ich wszyscy jadą... tvn to szmaty, ale k.restwo w tej warszawie na każdym kroku, jeszcze wiejska do tego...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LEGENDA

  (L) TYTUS (L) (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

  Cieszy fakt , że Legia już nie współpracuje z tą zakłamaną stacją , jaką jest tvn .


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  to teraz

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  TV Republika czy Trwam Rydzyka? Bo oni nie są zakłamani jak TVN...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Legenda

  Jaka legenda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Chyba ściągania do wojska.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku