sportowy24
  Lekka atletyka: Bieg Społecznej Dwójki z Marcinem Urbasiem

  Lekka atletyka: Bieg Społecznej Dwójki z Marcinem Urbasiem

  Radosław Patroniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Malta to kultowe miejsce dla biegaczy. W sobotę znów się zapełni nimi podczas II Biegu Społecznej Dwójki. Biegu szkolnego, ale też nie tylko szkolnego...
  Marcin Urbaś w sobotę przypomni się sympatykom biegania

  Marcin Urbaś w sobotę przypomni się sympatykom biegania ©Fot. Archiwum Społecznej Dwójki

  Społeczna Dwójka (Zespół Szkół Społecznych nr 2 w Poznaniu) organizuje drugą edycję swojej imprezy biegowej (dystanse 10,8 i 5,4 km).

  W sobotę, 23 kwietnia, od godz. 9 zaroi się więc nad Maltą od sympatyków biegania. Uczestnikom zawodów będzie przyświecał szlachetny cel. Cała kwota wpisowego przeznaczona będzie na Dom Dziecka w Kołaczkowie.

  – Bieg jest organizowany z myślą o całej społeczności szkolnej, rodzicach, uczniach, nauczycielach i pracownikach szkoły. Chętnie też jednak na trasie biegu zobaczymy inne osoby, nie powiązane z naszą placówką – tłumaczyła Małgorzata Gellera ze szkoły na os. Wichrowe Wzgórze.

  Jedną z głównych atrakcji sobotniej imprezy będzie rozgrzewka, prowadzona przez jednego z najszybszych ludzi świata, Marcina Urbasia.Były sprinter jako drugi biały człowiek w historii złamał barierę 20 sekund w biegu na 200 m (w półfinale MŚ w Sewilli w 1999 r.). Trudno więc w Poznaniu znaleźć lepszego fachowca od rozgrzania mięśni.

  – To nie będzie rozgrzewka dla sprinterów, tylko dla każdego, począwszy od dzieci, a skończywszy na najstarszych uczestnikach biegu. Mam nadzieję, że się wszystkim spodoba. Zresztą już rok temu moje wskazówki spotkały się z pozytywną reakcją – przyznał 39-letni Urbaś, który swego czasu swych sił próbował też w muzyce i w „Tańcu z Gwiazdami”.

  Ze Społeczną Dwójką współpracuje on też na niwie piłkarskiej, ponieważ jako współwłaściciel Akademii Kreatywnego Futbolu na Os. Wichrowe Wzgórze koordynuje pracę jednej z młodzieżowych grup piłkarskich. – Jest to jedna z naszych trzydziestu lokalizacji. Akurat w niej trenują chłopcy w wieku 7-9 lat, ale w całej akademii mamy też młodszych i dużo starszych zawodników, bo już nawet 13-letnich. Nabory jednak prowadzimy do 12 roku życia – tłumaczył jeden z szefów Akademii Kreatywnego Futbolu, w której trenuje już ponad 400 osób.

  – Między biegaczem a piłkarzem nie ma konfliktu interesów. Piłkarz musi przecież umieć dobrze biegać, a biegaczowi z kolei przydaje się trening ogólnorozwojowy. Czy ja się dobrze czuję w klimatach piłkarskich? Od zakończenia wyczynowej kariery z nimi się nie rozstaje, więc chyba dobrze. Na horyzoncie pojawił się ciekawy projekt lekkoatletyczny, ale na razie nie chcę jeszcze zdradzać jaki – dodał Urbaś.

  II Bieg Społecznej Dwójki nad Maltą
  sobota

  8 – otwarcie biura zawodów
  8.40 – profesjonalna rozgrzewka
  9 – Bieg Społecznej Dwójki ( 10,8 km)
  11 –„Biegaj z Opel Szpot” (5 km)
  12 – II Drużynowy Bieg Społecznej Dwójki
  13 – Bieg z Moją Klasą, bieg klas 1-6 SP (500 i 1000 m)
  13.50 – wręczenie nagród uczniom kl. 1 – 6 SP oraz gimnazjalistom
  14 – zakończenie imprezy

  Chcesz skontaktować się z autorem informacji? r.patroniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl