Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Lekka atletyka: Bieg w Chrzypsku Wielkim już 20 lipca. Lista startowa powiększa się każdego dnia o kolejne nazwiska

Radosław Patroniak
Radosław Patroniak
W Chrzypsku Wielkim biegacze są pod stałą opieką i "nadzorem" organizatorów i nikomu to nie przeszkadza
W Chrzypsku Wielkim biegacze są pod stałą opieką i "nadzorem" organizatorów i nikomu to nie przeszkadza Archiwum Głosu Wlkp.
Jedną z imprez, które na stałe wpisały się już do kalendarza imprez sportowych Wielkopolski jest Bieg o Puchar Krotoski-Cichy w Chrzypsku Wielkim, który odbywa się równocześnie z Dniami Wędzonej Sielawy. W tym roku zawodnicy spotkają się na starcie już po raz ósmy, aby pokonać jeden z dwóch dystansów: 10,5 km lub 21 km (półmaraton).

Przede wszystkim od kilku edycji zawodnicy kojarzą chrzypski bieg z urokliwym jeziorem, wokół którego wytyczona została trasa. Malownicza trasa wiedzie także w sąsiedztwie innych turystycznych punktów, takich jak najwyższy w Wielkopolsce most kolejowy czy Punkt Widokowy w Łężeczkach. Jest też bardzo wymagającą trasą, która zbacza z asfaltu na leśny dukt.

Organizatorzy wytyczając trasę zadbali o urozmaicenie podłoża. Ogromną wagę przywiązują też do punktów odżywczych i punktów nawadniających, które na 10-kilometrowej pętli rozstawione są co 3 kilometry. Pomiędzy nimi znajdują się trzy punkty z kurtynami wodnymi oraz strażackie baseny z gąbkami oraz kurtyna wodna przygotowana przez strażaków OSP. Warto bowiem wspomnieć, że w organizację biegu w gminie Chrzypsko Wielkie angażuje się ponad setka wolontariuszy – mieszkańców i turystów, którzy zabezpieczają trasę, podają napoje, pracują w biurze zawodów lub przy wydaniu posiłku czy też po prostu kibicują. Dzięki nim atmosfera podczas biegu jest gorąco! Także wtedy, gdy z nieba leje się żar.

- To niesamowite, że każdego roku do małej miejscowości Chrzypsko Wielkie zjeżdża ponad tysiąc osób, specjalnie dla Biegu o Puchar Krotoski-Cichy. Ogromnie nas to cieszy i z każdym rokiem pracujemy nad tym, aby wspomnienia z biegu były pozytywne. Oczywiście zdarzają się nam wpadki, potknięcia, ale… staramy się Wam to wynagrodzić atmosferą oraz uśmiechami, które mimo natłoku prac, a czasem zmęczenia cały czas nam towarzyszą. Serdecznie zapraszamy, a tym którzy wolą marsz polecamy rajd nordic walking – zachęcają organizatorzy.

Podczas każdej edycji organizatorzy starają się też zaskoczyć, a przy okazji przybliżyć lokalne tradycje i zwyczaje oraz ciekawe i warte uwagi miejsca lub obiekty. Zazwyczaj czynią to poprzez decyzję o zmiennej formie medalu – w tym roku jest to zabytkowy dwór w Charcicach, który cieszy oko piękną architekturą. W dodatku dzięki lokalnym sponsorom wszyscy zawodnicy w pakietach startowych otrzymują upominki kwiatowe. Warto podkreślić także ogromną zasługę sponsorów, dzięki którym także dekoracje po zawodach obfitują w upominki i niespodzianki. Co ważne, są na trasie – biegnąc lub czekają na mecie, aby wręczać medale.

Lipcowy bieg to inicjatywa Urzędu Gminy w Chrzypsku Wielkim i nieocenionego wójta Edmunda Ziółka, który także działa skoro świt działa, aby jak najlepiej przywitać biegaczy. Dzięki temu, że wydarzenie odbywa się jako impreza współtowarzysząca Dniom Wędzonej Sielawy – podczas dekoracji zawodnicy otrzymują wędzoną sielawę. Każdego roku gmina dba także, aby w pakiecie startowym znalazł się przydatny biegaczom gadżet, firmowany herbem gminy. Nieocenione jest także zaangażowanie firmy Volkswagen Krotoski – Cichy, która jest sponsorem tytularnym biegu, a w dniu zawodów specjalnie dla zawodników i kibiców buduje nad jeziorem Chrzypskim miasteczko z atrakcjami.

Zresztą jezioro stanowi doskonałe miejsce oczekiwania dla kibiców, a z jego uroków chętnie korzystają także zawodnicy, którzy często zostają w Chrzypsku Wielkim także po dekoracji. Od kilku lat praktykowany jest także posiłek regeneracyjny, który organizatorzy przygotowują dzięki współpracy z lokalnymi rolnikami, gospodarzami oraz Kołami Gospodyń Wiejskich. Także w tym roku w ramach pakietu startowego biegacze zostaną ugoszczeni sytą grochówką oraz słynną już pajdą chleba ze smalcem oraz kiszonym ogórkiem.

VIII edycja biegu odbędzie się w sobotę, 20 lipca. Start przy ulicy Jeziornej na wysokości kościoła parafialnego przewidziano na godzinę 10. Biuro zawodów, w którym zawodnicy odbiorą numery startowe z chipem lub też zapiszą się na bieg będzie czynne w godzinach 7.30 -9:30. W pakiecie startowym znajduje się: numer startowy, koszulka techniczna, posiłek regeneracyjny, praktyczny gadżet, kwiatowy upominek oraz medal, który zostanie wręczony na mecie. Zapisy już trwają, a panel zapisu znajdziecie pod linkiem: https://foxter-sport.pl/registration/register/210. Opłata startowa wynosi 50 zł, a w dniu zawodów będzie wynosiła 60 zł.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski