Lekka atletyka: Maratończyk z Ukrainy złapany na dopingu

Bogdan Semenowycz został zdyskwalifikowany i nie będzie mógł otrzymać nagrody finansowej za zajęcie trzeciego miejsca w poznańskim maratonie Fot. Waldemar Wylegalski
Organizatorzy szesnastej edycji poznańskiego maratonu poinformowali we wtorek, że na dopingu przyłapano Ukraińca Bogdana Semenowycza. Zawodnik reprezentujące Finisz Kalisz dobiegł do mety jako trzeci. W tej sytuacji zmieniła się kolejność na podium. Brązowy medal przypadł w udziale czwartemu na mecie Christopherowi Zablockiemu (USA).

- Informujemy, że nastąpiło otwarcie dokumentacji badań antydopingowych przeprowadzonych podczas 16.PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Wyniki badań próbki A należącej do Semenovych Bogdan (Ukraina) wykazały obecność środków dopingowych zabronionych zgodnie z „Listą Zabronioną WADA 2015” - czytamy w komunikacie wydanym przez organizatorów.

Zawodnik zrezygnował z prawa do badania próbki "B". Tym samym wynik badania próbki "A" został uznany za ważny, a Organizator – Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji postanowiły zdyskwalifikować zawodnika. O pozytywnym wyniku zostały powiadomione zainteresowane Federacje Sportowe: WADA, IAAF. Zgodnie z oficjalnymi wynikami 16. PKO Poznań Maraton ukończyło 6251 zawodników.