Lekka atletyka: Trzy medale dla AZS Poznań w I dniu MP w Lublinie. Złoto dla Anna Jagaciak-Michalskiej w trójskoku

Anna Jagaciak-Michalska ma jeszcze szansę na medal MP w skoku w dal
Anna Jagaciak-Michalska ma jeszcze szansę na medal MP w skoku w dal Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Lublinie reprezentanci AZS Poznań zdobyli trzy medale. Złoty medal z bardzo dobrym wynikiem zdobyła w trójskoku Anna Jagaciak-Michalska. W tej samej konkurencji po brąz sięgnęła Adrianna Szóstak. Na najniższym stopniu podium stanęła też sprinterka Kamila Ciba.

Torfowe podłoże, na którym zbudowany jest lubelski stadion, miało sprzyjać uzyskiwaniu dobrych wyników w konkursie trójskoku. Już w pierwszej kolejce tezę tą, przytoczoną przez prezesa Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Leszka Duneckiego
potwierdziła Jagaciak-Michalska. Ku uciesze publiczności już w pierwszej próbie zbliżyła się rekordu Polski i wynikiem 14.24 zapewniła sobie zwycięstwo i złoty medal. Drugie miejsce zajęła w Lublinie Agnieszka Bednarek (13.14), trzecia była Adrianna Szóstak (12.99).

Kibiców nie zawiodła Ewa Swoboda. W finale mistrzostw Polski przebiegła 100 metrów w znakomitym czasie 11.12 i obroniła tytuł najszybszej sprinterki w kraju. Niestety w decydującej rozgrywce zawodniczkom towarzyszył wiatr wiejący w plecy z mocą 2,7 m/s. To nie pozwoliło wpisać do tabeli rekordów życiowych znakomitego wyniku Anny Kiełbasińskiej, która w finale była druga z rezultatem 11.23 (w eliminacjach, też przy zbyt silnym wietrze uzyskała 11.26). Brązowy medal wywalczyła Kamila Ciba (11.45).