Lekka atletyka: Złoto dla Polek na sztafetowych MŚ w Jokohamie! Na drugiej zmianie fantastycznie pobiegła poznanianka Patrycja Wyciszkiewicz

Radosław PatroniakZaktualizowano
Tak Polki z Patrycją Wyciszkiewicz w składzie cieszyły się z wielkiego triumfu na MŚ w Jokohamie Fot. Archiwum IAAF i Patrycji Wyciszkiewicz
25-letnia Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań) wspólnie z koleżankami ze sztafety 4x400 m zdobyła złoty medal nieoficjalnych MŚ w sztafetach w Jokohamie. To jeden z największych sukcesów w karierze poznańskiej sprinterki. Na japońskiej bieżni biało-czerwone pobiegły w składzie: Małgorzata Hołub-Kowalik, Patrycja Wyciszkiewicz, Anna Kiełbasińska, Justyna Święty Ersetic. Zawodniczka AZS wystąpiła na drugiej zmianie i wyprowadziła naszą sztafetę z piątego na drugie miejsce. Polki wygrały w czasie 3:27.49. Drugie miejsce zajęły Amerykanki (3:27.65), a trzecie - Włoszki (3:27.74).

W sobotnich eliminacjach poznanianka rewelacyjnie też pobiegła (miała wynik poniżej 51 sekund) w sztafecie mieszanej 4x400 m. W finale pobiegła jednak zamiast Wyciszkiewicz Hołub i ostatecznie biało-czerwoni zajęli piąte miejsce. Najgorzej z finalistów wypadli nasi czterystumetrowcy, kończąc sztafetę w finale B na siódmym miejscu. Niespodziewanie w finale A zwyciężyli zawodnicy Trynidadu i Tobago.

Oprócz "Aniołków Matusińskiego" (osłabionych brakiem kontuzjowanej Igi Baumgart-Witan) w Jokohamie liczyliśmy na dobry start sztafety 4x100 m kobiet. Niestety Polki w sobotę, w biegu eliminacyjnym, zgubiły pałeczkę i zostały zdyskwalifikowane. Po biegu halowa mistrzyni Europy, Ewa Swoboda, schodziła z bieżni zapłakana, ale to właśnie ona chyba w największym stopniu przyczyniła się do tego, że trzecia zmiana była tak niefortunna.