Lekkoatletyka: Trzy medale poznaniaków na mistrzostwach Europy weteranów

Maciej Łosiak
W San Sebastian Sylwester Lorenz dwa razy stawał na podium
W San Sebastian Sylwester Lorenz dwa razy stawał na podium Fot. Archiwum
Trzy medale wywalczyli lekkoatleci z Poznania podczas halowych mistrzostw Europy weteranów, które rozegrane zostały w San Sebastian w Hiszpanii.

Dwa razy podczas tej prestiżowej imprezy stawał na podium Sylwester Lorenz, raz Aneta Łeszyk (oboje AZS Poznań). S. Lorenz (startował w kategorii +60) wywalczył srebrny medal w konkurencji 60 m przez płotki z czasem 9,92 sek. oraz był trzeci w skoku w dal (4 m 92 cm). Natomiast A. Łeszyk rywalizująca wśród kobiet w kategorii +40 stanęła na drugim stopniu podium w skoku w dal - 5 m 10 cm.

- Trudno nie być zadowolonym z występu w San Sebastian. Dwa medale same mówią za siebie. W tym roku czeka mnie jeszcze jedna wielka impreza lekkoatletyczna - mistrzostwa świata w brazylijskim Porto Alegre, które odbędą się w październiku - mówi Sylwester Lorenz, na co dzień mieszkaniec Lubonia.

Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu odbyły się także mistrzostwa Polski weteranów w Spale, w których S. Lorenz i A. Łeszyk wywalczyli pod dwa złote medale. Kolejne złoto w konkurencji pchnięcia kulą zdobyła Irena Baranowska (kategoria wiekowa +65).