Lepszy półśrodek niż lekceważenie

  Lepszy półśrodek niż lekceważenie

  Krzysztof M. Kaźmierczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Lepszy półśrodek niż lekceważenie
  W odróżnieniu od prowadzących lokale gastronomiczne zupełnie dziwię się radnym ze Starego Miasta, że postanowili ograniczyć funkcjonowanie ogródków piwnych na poznańskiej Starówce.
  Lepszy półśrodek niż lekceważenie
  PRZECZYTAJ KOMENTOWANY TEKST  Rolą reprezentantów mieszkańców jest wysłuchiwanie zgłaszanych przez nich problemów i podejmowanie prób ich rozwiązania. Każdy, kto wybierze się o północy na Stary Rynek i zobaczy, usłyszy i powącha, jaki panuje tam „klimat”, przyzna rację zarówno skarżącym się, jak i próbującym coś zaradzić samorządowcom.

  Jeśli się już czemuś dziwię, to temu, dlaczego radni tak późno zabrali się za próbę radykalnego przeciwdziałania dalszemu robieniu z wizytówki miasta hałaśliwego wyszynku i nachalnej ekspozycji usług erotycznych adresowanych dla pijanej klienteli. Przecież mieszkańcy (i nie tylko oni, bo temat jest też obecny w mediach) alarmują w tej sprawie już od dawna.

  Z drugiej strony - chociaż patrzą głównie przez pryzmat swoich portfeli - rację mają prowadzący lokale z ogródkami na Starym Rynku, że ograniczenie godzin wszystkiego nie załatwia. To tylko półśrodek, który może sytuację jedynie poprawić, ale w żadnym wypadku nie rozwiązuje problemu.

  Jeśli radni i władze miasta chcą spowodować, żeby na Starym Rynku było tak bezpiecznie i spokojnie jak w wielu podobnych miejscach na Zachodzie, to nie wystarczy ograniczenie godzin otwarcia ogródków. Potrzebne są też inne, kompleksowe i konsekwentne działania z zaangażowaniem władz miasta, straży i policji.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo