Leszno: Kłopoty na trasie kolejowej Poznań-Wrocław....

  Leszno: Kłopoty na trasie kolejowej Poznań-Wrocław. Opóźnienie prac wynosi już osiem miesięcy

  MRT

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Joanna Żmuda

  PKP Polskie Linie Kolejowe rozwiązało umowę z wykonawcą prac na trasie Poznań-Wrocław w związku z zejściem z placu budowy włoskiej firmy Astaldi. Wojewoda obiecuje szybkie wznowienie prac.
  zdjęcie ilustracyjne

  zdjęcie ilustracyjne ©Joanna Żmuda

  Od początku października prace modernizacyjne na trasie kolejowej Poznań-Wrocław zostały wstrzymane. Spowodowało to eskalację problemów komunikacyjnych w Lesznie.

  Pasażerowie odnotowują coraz to większe opóźnienia pociągów - wszystko z powodu jednotorowej jazdy. Obecne opóźnienie inwestycji wynosi osiem miesięcy. Mimo wielokrotnych wezwań ze strony PKP Polskie Linie Kolejowe włoskie konsorcjum nie wróciło na plac budowy, a zerwało kontrakt. W sprawę zaangażował się wojewoda wielkopolski, który obiecuje: na przełomie października i listopada zostanie podpisana umowa na dokończenie inwestycji.

  – Obecne opóźnienie inwestycji wynosi osiem miesięcy. W związku z opuszczeniem przez włoską firmę placu budowy, PKP PLK podjęły natychmiastowe działania, by kontynuować inwestycje. Prace na odcinku Leszno – granica woj. dolnośląskiego na linii Poznań-Wrocław będą szybko wznowione. Już na przełomie października i listopada zostanie podpisana umowa na dokończenie prac budowlanych. Takie rozwiązanie powinno pozwolić na zakończenie prac w terminie przewidzianym w Grant Agreement, czyli dokumencie będącym umową o dofinansowanie. Zatem warunkiem koniecznym jest, aby roboty zostały zakończone do końca 2020 roku - mówi Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

  – W najbliższych dniach przedstawimy Wielkopolanom informacje dotyczące tego, na jakich zasadach zostanie zakończony remont jednej z najbardziej strategicznych tras kolejowych w Polsce – obiecuje wojewoda.

  POLECAMY:  Zobacz też: "Nie wiadomo, kto to robi". Na dworcu w Szczecinie zegary cofnęli już rano

  (Źródło: TVN)

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Robota pali się........

  kibol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jak taką kopareczką jak na zdjęciu będą robili tę modernizację to opóżnienie wzrośnie do 80 miesięcy.
  Ze szwagrem by my to szybciej zrobili.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo