Leszno: Policja zatrzymała pięciu Romów, którzy...

  Leszno: Policja zatrzymała pięciu Romów, którzy terroryzowali mieszkańców osiedla na Gronowie

  Michał Wiśniewski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

  Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia. ©KMP w Lesznie

  Leszczyńska policja zatrzymała pięciu mężczyzn narodowości romskiej. Mieli wdzierać się do cudzych mieszkań na osiedlu socjalnym na Gronowie, grozić mieszkańcom pobiciem, a nawet śmiercią.
  Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia.

  Zatrzymanym grozi do 15 lat więzienia. ©KMP w Lesznie

  Na początku tygodnia policja z Leszna rozpoczęła serię zatrzymań w dzielnicy mieszkań socjalnych na leszczyńskim Gronowie. Wcześniej przez wiele tygodni śledczy zbierali dowody w sprawie, która ma ponad roczną historię. Ujawniło ją złamanie milczącego przyzwolenia lokatorów dzielnicy.

  - Od 2017 roku kilku mieszkańców osiedla wielokrotnie siłą wdzierało się do lokali zajmowanych przez ich sąsiadów. Wyglądało to tak, jakby wchodzili do swoich mieszkań.
  Pomimo usilnych próśb i żądań, bandyci nie opuszczali ich domów. Niejednokrotnie grozili ludziom pobiciem, a nawet śmiercią. Mieszkańcy czuli się sterroryzowani i panicznie się bali sprawców – przyznaje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji.

  Wiele "wizyt" kończyło się kradzieżą pieniędzy, często ostatnich groszy osób korzystających z pomocy społecznej. Ofiary były zastraszane.

  - Sprawcy maskowali swoje twarze, używali metalowych rur, noży, wzbudzając jeszcze większy strach. Ludzie z tego osiedla byli tak zastraszeni i sparaliżowani strachem o swój los, że rzeczywiście nic nie chcieli mówić. Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą starali się jednak przekonać pokrzywdzonych, co się ostatecznie udało – mówi Monika Żymełka.

  Policjanci zatrzymali pięć osób mających związek z tymi przestępstwami. Są to mężczyźni w wieku od 22 do 39 lat. Wszyscy to Romowie. Usłyszeli już zarzuty usiłowania rozboju, gróźb karalnych, uszkodzenia ciała, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, wywierania wpływu na świadka oraz wielokrotne naruszenia miru domowego.

  We wtorek Prokuratura Rejonowa w Lesznie oddała trzech podejrzanych pod policyjne dozory. Wobec pozostałych dwóch mężczyzn w środę zapaść mają decyzje procesowe.

  - Pierwsze z posiedzeń już się zakończyło i sąd przychylił się do naszego wniosku, stosując wobec pierwszego z braci trzymiesięczny areszt. Drugie posiedzenie właśnie trwa - mówi Przemysław Grześkowiak, szef Prokuratury Rejonowej w Lesznie.

  Mężczyznom grozi do 15 lat więzienia.

  Zobacz wideo z zatrzymania mężczyzn:


  Źródło - Leszno.NaszeMiasto.pl: Romowie terroryzowali mieszkańców osiedla socjalnego w Lesznie przez ponad rok. Dwóch czeka na areszt [FILM]

  Zobacz też:

  POLECAMY:

  Komentarze (16)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cygan to jednak głupi

  mason (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  robic napady na najbiedniejsze mieszkania w miescie,isc siedziec za drobne

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proponuję powiesić toto

  CYGAN a nie rom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Przecież żadne państwo nie upomni się o los cyganów. W dodatku bandytów. Skoro grozili śmiercią, to należy ich zlikwidować zanim słowa przemienią w czyn.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  socjalne - przestroga dla innych miast

  leszczyniak - gronowianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Jestem mieszkańcem tej leszczyńskiej dzielnicy i staram się przestrzec inne miasta. Gronowo jest dzielnicą w miarę bogatą i ktoś wpadł na genialny pomysł aby ulokować tu domy socjalne. Nie mam...rozwiń całość

  Jestem mieszkańcem tej leszczyńskiej dzielnicy i staram się przestrzec inne miasta. Gronowo jest dzielnicą w miarę bogatą i ktoś wpadł na genialny pomysł aby ulokować tu domy socjalne. Nie mam osobiście nic przeciwko 2-3 domom socjalnym w każdej dzielnicy miasta. Jednakże tworzenie jednego osiedla jest niewskazane. Dlaczego? Jeśli więcej osób nazwijmy to z problemami życiowymi znajduje się w jednym miejscu to jeden drugiego ciągnie w dół. Są tacy, którzy chcieliby się wyprostować ale po miesiącu pracy, przesiadujący na "werandach" sąsiedzi szybko sprowadzają ich do marginalnego pionu (a w większości poziomu:). Odbija się to na mieszkańcach dzielnicy, którzy boją się tamtędy chodzić, a Tym którzy znajdują się w ich bezpośrednim sąsiedztwie zdarzają się "zniknięcia przedmiotów" z działek, albo gorsze.... "Szwendają" się po dzielnicy żebrząc. Niestety ładna dzielnica została zeszpecona zbyt dużą ilością budynków socjalnych. Starczy je rozproszyć po innych dzielnicach. Jedyny plus jest taki, że mamy 13 dzielnicę:))) jak to ją zwykliśmy nazywać.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zrobić porządek chyba nietrudno.

  Poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A JJ daje nagrodę Pieczęci Miasta Poznania cyganowi który wszędzie ma długi których nie płaci.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ale jaja ! Gdzie są ci "narodowcy" odważnie machający flagami

  Ale jaja ! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  na różnych "marszach"' ? Podobno narodowo katolicka Polska bezpieczna dla Polaków ?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cygański biznes

  ortopeda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11

  Z nimi trzeba ostro, bo się mogą mścić. Trzeba tych poszkodowanych chronić, a sprawcom odpowiednio przemówić do rozumu. Idzie zima, łatwo coś złamać na śliskim...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  szok?

  Jacek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 1

  Pracowałem przez wiele lat z tym "czymś". Prawda taka, że dobrze grają [pokrzywdzonych. Wygonić ścierwo a problemy zakończą się.

  Zdjęcie autora komentarza
  ,,Szybka reakcja"

  Tomek Nowak

  Zgłoś naruszenie treści / 15

  Pierwsze zgłoszenia w 2017, a zatrzymania kilka dni temu. Brawo !!!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przecież jeszcze dwa tygodnie temu mieli sraczkę

  która (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  cudownie minęła po podwyżce pensji dla każdego krawężnika.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zlikwiduj brudasa

  tt (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 1

  utyliziwac scierwo

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Rzymianie?

  Głos Poznaniaka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18

  To przyjedź Cyganie!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo