Leszno: Udawali policjantów i zatrzymali auto do kontroli...

  Leszno: Udawali policjantów i zatrzymali auto do kontroli [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Michał Wiśniewski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  20-latek z Leszna stanie przed sądem za serię oszustw i kradzieży. Mężczyzna podawał się za policjanta i okradał swoje ofiary. Wraz z nim wpadł 41-latek.
  1/4
  przejdź do galerii

  20-latek z Leszna stanie przed sądem za serię oszustw i kradzieży. Mężczyzna podawał się za policjanta i okradał swoje ofiary. Wraz z nim wpadł 41-latek. Razem udawali mundurowych i nawet zatrzymali auto do kontroli.
  Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
  ©KMP w Lesznie

  20-latek z Leszna stanie przed sądem za serię oszustw i kradzieży. Mężczyzna podawał się za policjanta i okradał swoje ofiary. Wraz z nim wpadł 41-latek. Razem udawali mundurowych i nawet zatrzymali auto do kontroli.
  Od kilku tygodni do leszczyńskiej policji docierały sygnały o poruszających się w regionie po zmroku samochodach do złudzenia przypominających nieoznakowane radiowozy.

  Jedno ze zgłoszeń dotyczyło zatrzymania pojazdu na drodze krajowej nr 5, gdzie rzekomi policjanci na wstępie mieli oświadczyć kierowcy, że doszło do pomyłki, po czym nakazali mężczyźnie kontynuować jazdę. Kierowca był przekonany, że do kontroli zatrzymują go prawdziwi policjanci. Czy tak zatrzymanych było więcej? Nie wiadomo. Policji ten fakt zgłosił jeden kierowca.

  Przed kilkoma dniami funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w miejscu zamieszkania posiadali sprzęt przypominający wyposażenie policji. - Były to kajdanki, radiostacja, gaz, kamizelka taktyczna oraz broń na metalowe kulki będącą repliką broni palnej. Zatrzymanymi okazali się 20 i 41-letni mieszkańcy Leszna – mówi Monika Żymełka, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

  Czytaj też: Mapa pedofilii w Kościele wg fundacji Nie lękajcie się. Gdzie w Wielkopolsce? "W kraju od niedzieli mamy 70 zgłoszeń na księży i biskupów"

  Okazało się, że mężczyźni wypożyczali samochody, które modelowo odpowiadały autom operacyjnym policji i z "kogutem" na dachu paradowali po swojej miejscowości.

  Śledztwo wykazało, że 20-latek od dłuższego czasu bawił się w policjanta. W połowie września wyłudził od 15-latka telefon komórkowy i pieniądze. Kilka miesięcy wcześniej udzielił swojemu znajomemu pomocy w wyłudzeniu pożyczki. Wystawił mu nierzetelne zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych przez pożyczkobiorcę dochodach.

  Okradł też własną matkę. Zabrał jej biżuterię i włamał się na konto kradnąc kilka tysięcy złotych.  Śledczy przedstawili 20-latkowi zarzuty wykonywania czynności służbowych funkcjonariusza publicznego, oszustw, kradzieży i kradzieży z włamaniem. Dlaczego mężczyzna podawał się za policjanta? Po wpadce oświadczył prawdziwym mundurowym, że... zawsze marzył o pracy w policji. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

  Jego 41-letni partner z patrolu odpowiada przed sądem tylko za udział w fałszywej kontroli drogowej na DK5.

  Źródło - Leszno Nasze Miasto: Udawali policjantów. Wpadli w ręce prawdziwych mundurowych

  Zobacz także:

  POLECAMY:

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ciekawe

  Michał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ciekawe czy ktoś go w yanosiku oznaczył

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo