Letnie kino Škody zawita do Wielkopolski

  Letnie kino Škody zawita do Wielkopolski

  Piotr Robakowski

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Mobilne kino letnie Skody cieszy się od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem widzów.
  1/6
  przejdź do galerii

  Mobilne kino letnie Skody cieszy się od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem widzów. ©Skoda-Auto

  W ramach PGNiK Transatlantyk Festival, po raz czwarty rusza projekt objazdowego kina letniego, które realizuje firma Skoda. W tym roku odwiedzą nie tylko Poznań, ale także mniejsze miejscowości jak Szamotuły, Gostyń, czy Międzychód.
  To pierwszy Transatlantyk, który nie odbywa się w Poznaniu. Tu zaczęła się jego historia, która w ubiegłym roku po nieudanych negocjacjach z poznańskimi władzami spowodowała, że jego twórca zrezygnował z jego organizowania w stolicy Wielkopolski. Ostatecznie festiwal odbędzie się w Łodzi. Są jednak wielkopolskie akcenty w tej imprezie. Od kilku lat w organizację filmowego wydarzenia angażuje się polski importer Škody, którego siedziba znajduje się w Poznaniu.
  Wytypowano również kilka miast naszego regionu w których mieszkańcy będą mogli wziąć udział w objazdowym kinie festiwalowym. Mobilne Kino Škody wyruszy w Polskę już 3 czerwca. Pierwszy pokaz, film „Siostra twojej siostry”, odbędzie się w Pabianicach. W kolejnych dniach Skoda Yeti – najbardziej filmowy pojazd w Polsce, odwiedzi kolejne miejscowości. Odwiedzi Poznań, odbędą się tu dwa pokazy (przy ul. Estkowskiego – Cytadela i na moście Jordana, który łączy prawobrzeżną Śródką z Ostrowem Tumskim. Kolejnymi miastami na trasie są Piła (ul. Doktora Franciszka Witaszka), Rawicz (parking przed ratuszem ul. Rynek), Kępno (Rynek), Złotów (Półwysep Rybacki ul. Panny Marii), Międzychód (Park z muszlą Koncertową), Szamotuły (Park Zamkowy ul. Szczuczyńska), Oborniki (Łazienki Obornickie ul. Łazienkowa), Leszno (Rynek), Gostyń (Rynek) i Konin (Placyk przy bulwarach). Szczegółowych informacji można szukać na internetowych stronach pod adresem www.transatlantyk.org.
  W tym roku dla kilku tysięcy osób w Polsce z projektora ustawionego na dachu Škody Yeti wyświetlone zostaną aż 24 filmy. Dzięki Mobilnemu Kinu Škody sztuka filmowa wychodzi w przestrzeń miejską, a kino staje się dostępną dla wszystkich rozrywką. Na plenerowe pokazy organizatorzy zapraszają w kolejne czerwcowe i lipcowe weekendy. Przygoda z Mobilnym Kinem Škody zakończy się w ostatni dzień lipca pokazem finałowym w Poznaniu.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  transatlantyk

  www (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  w Poznaniu jest BOJKOTOWANY !!!! a dlaczego? to wszyscy wiemy !!!

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY