Letnie półkolonie 2015: Oferta muzeum i osiedlowych domów kultury

Anna Jarmuż
Letnie półkolonie 2015: Oferta muzeum i osiedlowych domów kultury
Letnie półkolonie 2015: Oferta muzeum i osiedlowych domów kultury Sławomir Seidler
Udostępnij:
Rodzice mogą już zapisywać dzieci na letnie półkolonie. Ofert jest sporo, można wybierać. Propozycje wakacyjnych zajęć przygotowały m.in. miejskie instytucje i osiedlowe domy kultury.

Dzieci, które będą spędzać wakacje w mieście, mogą zapisać się na letnie półkolonie. Dziś prezentujemy wakacyjną ofertę Muzeum Narodowego i osiedlowych domów kultury.

Muzeum Narodowe
Al. Marcinkowskiego 9
tel. 61 856 81 36
e-mail: [email protected]

Zajęcia z cyklu "Wakacje w muzeum" są adresowane dla dzieci w wieku 6 - 10 lat. Warsztaty w muzeum będą się odbywać przez cały lipiec i sierpień - od wt do pt, o godz. 12.15. Atrakcje czekają na dzieci w gmachu głównym Muzeum Narodowego oraz jego oddziałach: Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9), Muzeum Instrumentów Muzycznych (Stary Rynek 45/ 47), Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu oraz w Muzeum Etnograficznym (wejście przy ul. Mostowej 7). Obowiązują zapisy z tygodniowym wyprzedzeniem. Udział w pojedynczych warsztatach kosztuje 8 zł.

Muzeum Narodowe
Podczas warsztatów dzieci poznają starożytne kultury. Czekają na nich takie zajęcia jak: „Tajemnice starożytnego Egiptu”, „Tajemnice starożytnej Grecji”, „Tajemnice starożytnego Rzymu”, „Nerwy Minerwy i zmora Amora”. W planach sa też warsztaty pt. „Obrazowe rymowanki”, „Muzealny Piotruś”, „Jest w muzeum obraz taki...”, „Ulubiony dom szalony”, „Czy artyści mieli wady wzroku?”, „Co widzimy na obrazie” i „Krajobrazy z różnych stron”.

Wielkopolskie Muzeum Wojskowe
W ciągu wakacji dzieci mogą dowiedzieć się czegoś na temat polskiej historii. W planach są zajęcia pt. ”Wakacyjne spotkania z historią: Rozpoznaj zbiory – od ogółu do szczegółu”, „Jeszcze Polska nie umarła – Zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918-1919 roku”, „Pasuję Ciebie na rycerza…”.
Ratusz
W tym miejscu mali poznaniacy mogą poznać historię swojego miasta. Zorganizowano dla nich m.in. warsztaty pt. „Symbole mojego miasta”. Spotkanie poświęcone będzie wszystkiemu, co związane jest z Poznaniem – poczynając od herbu, a kończąc na...przepisie na rogale świętomarcińskie. W planach są też zajęcia pt. „Kto, co i dlaczego, czyli zgłębiamy tajemnice Wielkiej Sieni” oraz „Muzeum nie jest nudne!”.

Muzeum Etnograficzne

Na warsztatach dzieci poznają zwyyczaje, kulturę i historię ludzi z odległych krain. Czekają na nich warsztaty pt.: „Tajemnice malowanej skrzyni”, „W afrykańskich klimatach”, „Wątek i osnowa, czyli tajemnice tkackiego krosna”.

Muzeum Instrumentów Muzycznych

W lipcu dzieci mogą wziąć udział w warsztatach pt. „Witaj w Muzeum Instrumentów Muzycznych” i „Renesansowe muzyczne cuda”. Warsztaty w Muzeum Instrumentów Muzycznych będą się odbywać także w sierpniu. Ich tematykę poznamy niebawem.

ODK "Orbita"
os. Kosmonautów 118
tel. 61 630 33 28
e-mail: [email protected]

Półkolonie będą się odbywać od 29 czerwca do 7 sierpnia. Dzieci z Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zapłacą za turnus 20 zł, a pozostałe - 120 zł.

Tydzień kosmiczny
Dzieci rozpoczną półkolonie od zajęć z pierwszej pomocy. W kolejnych dniach czekają na nich: projekcja filmów edukacyjnych, budowa bazy księżycowej i kalejdoskopu, wycieczka na Morasko - śladami meteorytu i do obserwatorium.
Tydzień sportowy
W programie m.in.: zajęcia z pierwszej pomocy i zasad fair - play, wycieczki na kręgle, tory łucznicze KS "Leśnik" i do punktu Aquanet, trening z zawodnikami "Patrioci Poznań".
Tydzień Małego Odkrywcy
Na dzieci czekają: zajęcia z podstaw pierwszej pomocy, eksperymenty, podchody na Cytadeli, warsztaty konstrukcyjne, wycieczki do "Parku orientacji" w Owińskach oraz kina 3D.
Tydzień Przyrodniczy
W programie m.in.: zajęcia z pierwszej pomocy, warsztaty "Jak zrobić zielnik", wycieczki do Muzeum Archidiecezjalnego, Nowego Zoo i na Cytadelę, spotkanie z ornitologiem.
Tydzień Europejski
W czasie półkolonii dzieci wezmą udział w zajęciach z pierwszej pomocy, warsztatach pt. "Francja Elegancja", wycieczkach: do Manufaktury Słodyczy, na Cytadelę i do Skansenu Miniatur w Pobiedziskach. Posłuchają też bajek i opowieści z innych krajów europejskich oraz poznają tamtejszą kuchnię.
Tydzień Ratunkowy
W programie znalazły się" zajęcia z podstaw pierwszej pomocy, wycieczki na posterunek policji i do straży pożarnej, spotkanie z ratownikiem medycznym, warsztaty pt. "Bądź bezpieczny na drodze", wyjście do kina.
ODK "Pod Lipami"
os. Pod Lipami 108 A
tel. 61 630 33 47
e-mail: [email protected]

Przygoda z literaturą
Czas półkolonii: 20 lipiec - 28 sierpień. Tegoroczne hasło to "Magiczne Lato Pod Lipami". Na dzieci czeka wakacyjna przygoda z bohaterami cyklu powieści Andrzeja Maleszki. Zajęcia zmierzać będą w kierunku popularyzacji literatury i czytelnictwa w formie zabaw, konkursów, zajęć plastycznych i teatralnych oraz spotkań autorskich. Koszt półkolonii to: 20 zł (dzieci z PSM Winogrady), 120 zł (pozostali).

ODK "Słońce"
os. Przyjaźni 120
tel. 61 63 03 268
e-mail: [email protected]

Warsztaty i wycieczki
Czas półkolonii: 29 czerwca - 14 sierpnia. W programie: warsztaty plastyczne, zabawy ruchowe, wyjścia do placówek kulturalnych oraz sportowo - rekreacyjnych. Koszt: 20 zł (dzieci z PSM), 120 zł (pozostali).


ODK "Bajka"
os. Wichrowe Wzgórze 124
tel. 61 630 33 17
e-mail: [email protected]

Bajkowe lato
Półkolonie odbywać się będą w dniach 29 czerwca - 14 sierpnia. Tegoroczna akcja "Lato" odbędzie się pod hasłem "W bajkowym ogrodzie dobrej zabawy". Dzieci ze PSM Winogrady zapłacą za jeden turnus 20 zł, pozostali 120 zł.


ODK "Wiktoria"
os. Zwycięstwa 115
tel. 61 630 33 69
e-mail: [email protected]

Mali odkrywcy i budowniczy
Czas półkolonii: 29 czerwca - 7 sierpnia. Każdy tydzień ma hasło przewodnie: turnus I - Miasto, a przyroda - konflikt, czy zgoda?, turnus II - Sztuka do drzwi puka, turnus III - Budowniczy z miejskiej dziczy, turnus IV - Spojrzenia na dzikie stworzenia, turnus V - Mali odkrywcy w wielkim mieście, turnus VI - Domowy zwierzyniec - o psach, kotach i ich kłopotach. W programie m.in.: spotkania z Policją, zajęcia edukacyjno-przyrodnicze na terenie Rezerwatu Meteoryt Morasko, warsztaty plastyczne na Cytadeli oraz w Starym Browarze, wyjazdy na kąpielisko w Strzeszynku, zajęcia rekreacyjno-sportowe na Pływalni Atlantis, zajęcia terenowe na Ostrowie Tumskim. Koszt: 20 zł (dzieci z PSM), 120 zł (pozostali).


Dom Kultury "Wierzbak"
ul. Wojska Polskiego 6/8
tel. 61 822 45 02
e-mail: [email protected]

Kino, muzeum, kręgielnia
Półkolonie będą się odbywać w sierpniu. Ich koszt to 80 zł za turnus. Na dzieci czekają m.in. zajęcia świetlicowe, wyjścia do kina, muzeów, Ogrodu Botanicznego, na kręgielnie oraz wycieczki po Poznaniu.

Dom Kultury "Na Skarpie"
os. Piastowskie 104
tel. 61 877 05 51
e-mail: [email protected]

Wycieczki po Poznaniu
Czas półkolonii: 29 czerwiec - 7 sierpień. W ofercie: wycieczki autokarowe do: Krzesin, na basen - Kórnik i Koziegłowy, Mniszek, na plażę w Owińskach, olimpiada sportowa oraz wycieczki z przewodnikiem po Poznaniu - Nowym Zoo, Ostrowie Tumskim czy Cytadeli, warsztaty kulinarne i plastyczne, olimpiada sportowa. Koszt turnusu to: 140 zł (dzieci ze SM "Osiedle Młodych"), 180 zł (pozostali).

Dom Kultury "Jagiellonka"
os. Jagiellońskie 120
tel. 61 877 51 64
e-mail: [email protected]
l

Zwiedzanie Wielkopolski
Półkolonie będą odbywać się w dniach 29 czerwca - 7 sierpnia. Opłata za turnus wynosi: 120 zł (dzieci ze SM "OM"), 170 zł (pozostali). W programie: wycieczki autokarowe po Wielkopolsce (m.in. Mniszki, Potasze, Klucze- wo, Ujazd Wielkopolski, Kórnik, Rogalin), wyjazdy na pływalnię w Koziegłowach, warsztaty plastyczne, teatralne i taneczne, spotkania z ciekawymi ludźmi, zawody kręglarskie i strzeleckie, olimpiady sportowe, wyjścia do Zoo, Ogrodu Botanicznego, na Cytadelę i Stary Rynek.


Dom Kultury "Jędruś"
os. Armii Krajowej 101
tel. 61 8770 151
e-mail: [email protected]

Zwiedzanie Wielkopolski
Półkolonie będą się odbywać od 29 czerwca do 14 sierpnia. Dzieci ze SM "OM" zapłacą za jeden turnus 170 zł, a pozostałe - 210 zł. W programie m.in.: wycieczki autokarowe, zajęcia rekreacyjne na obiektach Malty, wyjścia na basen i do muzeów, zwiedzanie Poznania, olimpiada wakacyjna, konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne, spotkania z ciekawymi ludźmi.

Dom Kultury "Jubilat"
os. Tysiąclecia 30
tel. 61 876 08 40
e-mail: [email protected]


Zjazd pontonami i kolejką

Półkolonie rozpoczną się 29 czerwca i potrwają do 31 lipca. Na dzieci czekają wycieczki turystyczno - krajoznawcze - m.in. do Nenufar Club w Ko- ścianie, Ogrodu Ekologicznego Gładysiakowie w Wirach, Ośrodka Szkoleń i Rekreacji "Jansowo" w Kuślinie, Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, Szkółki Leśnej Odrzykożuch w Nadleśnictwie Babki. W programie znalazło się też: kino, basen, kręgielnia, mini golf, zjazd pontonami i kolejką górską, warsztaty artystyczne i olimpiada sportowa. Koszt jednego turnusu to: 150 zł (dzieci ze SM "OM"), 200 zł (pozostali).

Dom Kultury "Polan sto"
os. Polan 100
tel. 61 879 71 51
e-mail: [email protected]

Mydełka i bańki mydlane

Półkolonie potrwają od 29 czerwca do 14 sierpnia. Koszt: 150 zł (dzieci ze SM "OM"), 200 zł (pozostali). W programie: zajęcia świetlicowe, pokaz tresury psów, tworzenie mydełek, pokaz baniek mydlanych, wyjazdy (m.in. do Uzarzewa, Szreniawy, Centrum Przyrodniczego w Łysym Młynie, basen w Swarzę- dzu), wyjścia do: kina, Telewizji WTK, parku linowego, Manufaktury Cukierków, Centrum Bezpieczeństwa Skoda, Aquanetu, Komendy Policji i Straży Pożarnej oraz na kręgielnię Niku.


Placówki Kulturalne Osiedla Rusa:
Klub"6-TAK" - os. Rusa 25 tel. 692 923 402
e-mail: [email protected]
Klub" Skrzat" - os. Rusa 79
tel. 508 136 480
e-mail: [email protected]

Basen, kino, sport
Czas półkolonii: 29 czerwiec - 31 lipiec. Koszt: 130 zł (dzieci ze SM "OM"), 170 zł (pozostali). W programie: wycieczki autokarowe do ciekawych miejsc Wielkopolski, wyjścia na basen i do kina, zajęcia sportowe, rekreacyjne i artystyczne, konkursy z nagrodami.

Dom Kultury "Stokrotka"
ul. Cyniowa 11 (os. Kwiatowe)
tel. 61 867 19 19
e-mail: [email protected]

Tkactwo i wyrób biżuterii
W lipcu będą się odbywać zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat (4 pięciodniowe turnusy - od 6 do 31 lipca). Hasło tegorocznych półkolonii to "Spotkanie z kulturą". W programie znalazły się: wycieczki autokarowe (m.in. do muzeum w Rogalinie, Biskupina czy muzeum Marii Dąbrowskiej w Rusowie), wycieczki po Poznaniu (m.in. wyjście do muzeum Blubry - poznańskie legendy w 6D i gra miejska na Starym Rynku), zajęcia w języku angielskim, warsztaty muzyczno - edukacyjne, kulinarne, teatralne i artystyczne (tkactwo, wyrób biżuterii), zabawy sprawnościowe, spotkanie z policją. Cena półkolonii to: 160 zł (dzieci z os. Kwiatowego), 190 zł (pozostali). Dodatkowo w sierpniu - czwartki i piątki, w godz. 17-21 - będą odbywać się zajęcia dla młodzieży. Zaplanowano turnieje sportowe - tenis stołowy, piłka nożna, szachy, brydż itp.

Klub Osiedlowy "Krąg"
ul. Dmowskiego 37
tel. 61 647 42 88
e-mail: [email protected]

Lato w parku Kasprowicza
Od 29 czerwca do 16 lipca w parku Kasprowicza odbywać się będą bezpłatne zajęcia dla dzieci. Atrakcje będą czekać od pn do pt, w godz. 12.30 - 14.30 lub 13.30 - 14.30. W programie m.in. animacje i liczne warsztaty - plastyczne, fotograficzne, przyrodnicze. Obowiązują zapisy - telefoniczne (numer KO "Krąg") lub mailowe na adres: [email protected]

JUTRO CIĄG DALSZY LETNICH PÓŁKOLONII

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie