Licytowali nie tylko obrazy i grali, aby pomóc chorym...

  Licytowali nie tylko obrazy i grali, aby pomóc chorym dzieciom

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Pomysłódawca Tennis Art Cup Waldemar Górka, gość honorowy aukcji Wojciech Fibak i prowadząca aukcję Grażyna Banaszkiewicz
  1/5
  przejdź do galerii

  Pomysłódawca Tennis Art Cup Waldemar Górka, gość honorowy aukcji Wojciech Fibak i prowadząca aukcję Grażyna Banaszkiewicz ©Marek Zaradniak

  W sobotę w hotelu Kortowo odbył się XI Tennis Art Cup.
  Kwotę 102 tys. zlotych przyniosła aukcja dzieł sztuki podczas zorganizowanego już po raz jedenasty Tennis Art Cup.Aukcja odbyła się w minioną sobotę w hotelu Kortowo w Poznaniu. Jej organizatorami byli Waldemar Górka, Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Transplantologii Szpiku u Dzieci -”Dzieciaki Chojraki” oraz Kortowo Tennis Club.
  Licytowano nie tylko dzieła sztuki, ale również m.in koszulkę z autografami wszystkich członków polskiej reprezentacji piłkarskiej na Euro 2016.
  Gościem honorowym aukcji był znakomity polski tenisista i mecenas sztuki Wojciech Fibak. Pieniądze, jak zawsze, przeznaczone zostaną na pomoc kierowanej przez profesora Jacka Wachowiaka Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej. Jak powiedział profesor Jacek Wachowiak, najbardziej potrzebna jest stacja robocza do cytofluorymetru, która po kilkunastu latach nieustannej pracy wyeksploatowała się, a bez niej nie można zdia-gnozować właściwie i w krótkim czasie tych nowotworów, które najczęściej występują u dzieci. Koszt takiej stacji to 30 tys. złotych.
  Również w sobotę na Korto-wie odbył się charytatywny deblowy turniej tenisowy. I miejsce zajęła para Stanisław Mroczyński - Maciej Borowiak, II miejsce para Jakub Piec - Wojciech Walasek, a III para Karol Fiedor i Maciej Tomczak.


  m.zaradniak@glos.com

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo