Lidl otworzy sklep internetowy w Polsce. Według informacji, do których dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl, sklep online Lidla jest już w fazie beta testów. Prawdopodobny adres witryny internetowej sklepów niemieckiego dyskontu to lidl-shop.pl - domena zostala już zarejestrowana. Internetowy sklep Lidla ponad rok temu powstał również w Czechach i był czwartym e-sklepem Lidla, a jednocześnie pierwszym na terenie Europy Środkowej. Teraz pora na Polskę? Wiele na to wskazuje. Trwa również rekrutacja na stanowiska związane ze sprzedażą produktów w kanale online.

Lidl otworzy sklep internetowy. Dyskont nie zaprzecza

Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, niemiecka sieć sklepów Lidl ma otworzyć w Polsce sklep internetowy. Prawdopodobnie będzie funckjonować pod adresem lidl-shop.pl. Domena została już zarejestrowana, przez pewien czas nawet odwiedzający stronę mogli zobaczyć komunikat o trwających testach beta - jednak później zawartość strony została zamaskowana.

Sklep online Lidla to kolejne działanie sieci poza takimi projektami związanymi z e-commerce jak:

  • Winnica Lidla
  • Lidl Podróże

Jak podkreśla Aleksandra Robaczkiewicz, communications manager w Lidlu w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl - w dalszym ciągu sprzedaż bezpośrednia jest podstawowym kanałem dystrubycji sieci.

Rekrutacja do sklepu online w Lidlu

Lidl nie zaprzecza medialnym doniesieniom o planach uruchomienia sklepu internetowgo. Ponadto w ogłoszeniach o pracę pojawiają się informacje o trwającej rekrutacji do Lidla m. in. na stanowisko product managera e-commerce, do którego kompetencji należałoby współtworzenie strategii produktów w kanale online.

Ponadto Lidl poszukuje:

  • analityka e-commerce
  • lidera zespołu ds. obsługi klienta e-commerce
  • kierownika sekcji obsługi klienta e-commerce

Warto również przypomnieć, że Lidl instaluje paczkomaty InPostu przy sklepach sieci. Prawdopodobne jest, że zwieńczeniem współpracy firm będzie uruchomienie e-sklepu Lidla w Polsce w 2019 lub 2020 roku.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Czy jesteś zakupoholikiem? Sprawdź, czy jesteś uzależniony od zakupów! BLACK FRIDAY 2018

Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wybory samorządowe w Zabrzu DRUGA TURA

Wybory samorządowe w Dąbrowie Górniczej DRUGA TURA

Wybory samorządowe w Bytomiu DRUGA TURA