Jakub Niechciał
Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik Insidefoto/Sipa USA/East News
SSC Napoli pokonało 2:0 FC Zurich w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy awansowało do kolejnej rundy. W ekipie Carlo Ancelottiego do 66. minuty grał Piotr Zieliński, a od 75. Arkadiusz Milik, który w doliczonym czasie gry nie wykorzystał okazji do zdobycia bramki.

Rewanż był w zasadzie formalnością, bo w pierwszy meczu Napoli wygrało na wyjeździe 3:1. U siebie podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 2:0. Mogli wyżej, ale w doliczonym czasie gry okazji do podwyższenia wyniku nie wykorzystał Arkadiusz Milik. Wprowadzony w 77. minucie na boisko Polak nie trafił w piłkę będąc tuż przed pustą bramką. Po części usprawiedliwia go fakt, że podana do niego piłka odbiła się jeszcze od rąk bramkarza gości.

Drugi z Polaków w Napoli, Piotr Zieliński, wyszedł w podstawowym składzie i grał do 66. minuty.

Materiał oryginalny: Liga Europy. Napoli w 1/8 finału. Zobacz kolejne pudło Milika. Polak nie trafił w piłkę będąc sam przed pustą bramką - Sportowy24