Liga Europy. SKRÓT MECZU: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1 [BRAMKI, WYNIK]

etc
od 16 lat
Liga Europy: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań BRAMKI, WYNIK. "Kolejorz" wykonał ważny krok w kierunku III rundy kwalifikacyjnej. Na wyjeździe, mimo utraty bramki zaraz na początku drugiej połowy, dał radę wyrównać. Do siatki trafił debiutujący Joao Amaral. Szachtior Lech zobacz skrót!

SKRÓT MECZU: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań BRAMKI, WYNIK. Do przerwy dobra gra, ale bez goli
Na mecz w Białorusi Lech wyszedł m.in. z Vernonem De Marco, Wołodymyrem Kostewyczem czy Mihaiem Radutem. Plan był taki, żeby kontrolować przebieg wydarzeń i wywieźć korzystny wynik. A za taki uważano nawet bramkowy remis, który w perspektywie rewanżu przy Bułgarskiej okazałby się niezwykle cenny.

Trzeba przyznać, że to spotkanie wyglądało zupełnie inaczej niż rewanż z Gandzasarem Kapan (1:2). Przede wszystkim podopiecznym Ivana Djurdjevicia nie zabrakło pomysłu na rozegranie. Jeszcze w pierwszej odsłonie lewy słupek obił Christian Gytkjaer. Niezłe okazje mieli też inni zawodnicy, jak choćby kapitan Maciej Makuszewski.

SKRÓT MECZU: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań BRAMKI, WYNIK. Kłopoty zaraz po zmianie stron
Niestety słabo dysponowany tego dnia był Jasmin Burić. To po błędzie tego bramkarza padła zresztą bramka dla Szachtiora. W 52 minucie Bośniak z polskim paszportem źle się ustawił, przez co musiał wyciągać piłkę z siatki po uderzeniu Elisa Bakaja. Widownia oszalała z radości, ale to na szczęście nie był koniec emocji. Lech zrobił bowiem dokładnie to samo co ligowym spotkaniu z Wisłą Płock - "last minute" wywalczył korzystny rezultat.

SKRÓT MECZU: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań BRAMKI, WYNIK. Błysk Joao Amarala
Bohaterem znowu został Portugalczyk. Tyle że nie Pedro Tiba, choć i on miał udział przy trafieniu, a debiutujący Joao Amaral. W 70 minucie ten napastnik pojawił się na placu gry, żeby w 89 cieszyć się z pierwszego gola. Strzał nie był mocny, ale precyzyjny. W ten sposób zespół z Poznania wywalczył to, o czym marzył. Rewanż za tydzień.

- Rywal zaczął groźnie, ale po kilku minutach to my złapaliśmy swój rytm gry. Graliśmy intensywnie, brakowało nam jednak bramki. Przypadkowo straciliśmy gola na początku drugiej połowy, ale to się zdarza. Zespół pokazał jak chce grać, czyli widowiskowo. Zaprezentowaliśmy dobry poziom. Brakuje nam jeszcze trochę, ale - jak już wcześniej mówiłem - to jest proces i cały czas idziemy do przodu. Widać, że ten zespół rośnie, walczy do końca, a chłopacy wierzą aż do ostatniej minuty i nie poddają się. W końcówce mogliśmy wygrać jeszcze to spotkanie - powiedział trener Ivan Djurdjević.

Mecz Szachtior Soligorsk - Lech Poznań WYNIK

TOP 10 polskich piłkarzy do wzięcia za darmo

Materiał oryginalny: Liga Europy. SKRÓT MECZU: Szachtior Soligorsk - Lech Poznań 1:1 [BRAMKI, WYNIK] - Gol24