Piotr Szymański
Waldemar Wylegalski
W meczu 3. rundy eliminacji Ligi Europy Lech Poznań rozbił na wyjeździe Apollon Limassol (5:0). Co po świetnym meczu Kolejorza w pucharch powiedział jego trener, Dariusz Żuraw?

Dariusz Żuraw (trener Lecha Poznań): Zbierając informację o Apollonie od wszystkich naszych rozmówców słyszeliśmy, że nasz rywal jest w obecnej chwili najmocniejszą drużyną na Cyprze, więc wygrać tutaj 5:0 to niesamowita sprawa, która nas bardzo cieszy. Punktem zwrotnym tego spotkania był drugi gol strzelony przez nas zaraz po przerwie, od tego momentu mieliśmy już zupełną kontrolę nad tym, co działo się na boisku. Wiedzieliśmy, że Apollon gra trójką obrońców i ustawia defensywę wysoko, dlatego od początku szukaliśmy możliwości prostopadłych podań między obrońcami i okazało się to skuteczne, bo przyniosło nam gole. Tak wysokie zwycięstwo z mocnym rywalem pokazuje, że mój zespół jest w dobrej formie i będziemy chcieli to udowadniać także w kolejnych spotkaniach.

Jakub Kamiński (pomocnik Lecha Poznań):
Mogę zażartować, że tydzień temu w Sztokholmie zamknąłem ten mecz i dziś to powtórzyłem. Pierwsza bramka przed przerwą była ważna, druga zaraz po zmianie stron uspokoiła ten mecz, a ta trzecia go zamknęła. Gdyby strzelili przy 0:2 kontaktową to może by jeszcze było nerwowo, a tak to przy trzech bramkarz różnicy byli już padnięci, zaczęli się kłócić między sobą, więc czuliśmy już, że mamy to. Takie miałem zadanie, żeby próbować startować do tych piłek za plecy obrońców, bo oni gubili się przy tym, nie asekurowali się odpowiednio. Żałuję tej sytuacji w pierwszej połowie, ale przy tej po zmianie stron już zachowałem się jak należy. Nic to, jedziemy dalej!

źródło: Lech Poznań

Legia Warszawa. 10 ostatnich trenerów Legii Warszawa. Ilu si...