Liga Mistrzów: Chelsea Londyn poległa w Doniecku

JAC
Obrońca najcenniejszego trofeum europejskiego, poległ na Ukrainie. Szachtar Donieck pokonując Chelsea Londyn udowodnił, że zamierza w tym sezonie wyjść z grupy eliminacyjnej. Tym bardziej, że Juventus Turyn tylko zremisował na wyjeździe z duńskim Nordsjaelland 1:1.

W grupie E właśnie pojedynek Szachtara i Chelsea był bardzo interesujący. Gospodarze rozpoczęli znakomicie, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie po golu Alexa Teixeiry. Kiedy tuż po przerwie gospodarze zdobyli drugiego gola, stało się jasne, że Chelsea straci pozycję lidera w tej stawce. Co prawda Oscar zdobył w końcówce honorowego gola, ale londyńczycy nie mogli już zmienić rezultatu.

W grupie F na kolejne zwycięstwo BATE Borysów czekali kibice na Białorusi. Tymczasem hiszpańska Valencia nie dała się tak zaskoczyć, jak choćby Bayern trzy tygodnie temu. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy gola dla gości zdobył z rzutu karnego Roberto Soldado (wcześniej faulowany przez Simicia). Potem Soldado dołożył kolejne gole i pozbawił BATE wszelkich złudzeń.

Z kolei Bayern Monachium pokonał na wyjeździe Lille po bramce z rzutu karnego (faulowany Lahm). Pewnym egzekutorem jedenastki był Thomas Mueller.

W grupie G sensacyjnie rozpoczęło się spotkanie na Nou Camp, gdzie Barcelona grała z Celtikiem Glasgow. Goście od początku skupili się na defensywie, ale też czekali na okazje do kontry. Po jednej z nich mieli rzut wolny, po którym głową strzelał Samaras, a piłka wpadła do siatki Victora Valdesa (po drodze odbiła się jeszcze od Mascherano). Szkocka jedenastka nie zdołała jednak utrzymać prowadzenia do końca pierwszej połowy, bo Andres Iniesta, tuż przed jej zakończeniem zdobył wyrównującego gola. Ale i sensacyjny remis nie utrzymał się do końca, Jordi Alba w 4. minucie doliczonego czasu gry zapewnił Barcelonie wygraną 2:1.

W grupie H ekipa Manchesteru United dała się zaskoczyć portugalskiej Bradze i po 20 minutach przegrywała 0:2 (oba gole Alana). Ale gracze Alexa Fergusona ciężko pracowali na zmianę rezultatu i to się im udało. Chicharito zdobył kontaktowego gola jeszcze w pierwszej części, a po przerwie wyrównał Evans. Zwycięstwo zapewnił strzałem głową Chicharito.