Łukasz Konstanty
Mimo dwóch zwycięstw Jakuba Dyjasa KS Dekorglass Działdowo ostatecznie przegrał 2:3 z TTC Neu-Ulm. ETTU.tv
KS Dekorglass Działdowo przegrał z TTC Neu-Ulm 2:3 w trzecim meczu Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. Polski klub stracił szansę na awans do półfinału najważniejszych klubowych europejskich rozgrywek.

Bardzo dobrze w spotkaniu z faworytem z Niemiec spisał się Jakub Dyjas. Polak zdobył obydwa punkty dla ekipy z Działdowa, po zaciętych meczach pokonując rywali klasyfikowanych obecnie w czołowej dziesiątce światowego rankingu.

Jakub Dyjas show

Jako pierwszy wyższość naszego zawodnika musiał uznać Szwed Truls Moregard, plasujący się na piątej lokacie w klasyfikacji. Dyjas prowadził już 2:0, by potem pozwolić rywalowi na odrobienie strat. Zwłaszcza łatwo przegrany czwarty set mógł wlać niepokój w serca kibiców trzymających kciuki za trzecią ekipę poprzedniego sezonu polskiej ligi. W decydującym, piątym secie rozgrywanym do sześciu zdobytych punktów gracz Dekorglassu okazał się minimalnie lepszy i ostatecznie to on zakończył potyczkę jako triumfator.

Nie był to koniec popisów Dyjasa w rywalizacji z niemieckim zespołem. W czwartym tego dnia spotkaniu Polak musiał zmierzyć się z wiceliderem światowego rankingu Japończykiem Tomokazu Harimoto, który wcześniej gładko, w trzech setach, rozprawił się z Duńczykiem Jonathanem Grothem.

Fani obserwujący ten pojedynek mogli przeżywać swoiste deja vu. Podobnie jak w starciu ze Szwedem, tak i tym razem nasz zawodnik rozpoczął spotkanie od zwycięstwa w dwóch setach, by potem pozwolić rywalowi na odrobienie strat. I tak samo jak w pierwszym meczu Dyjas wygrał decydującą partię.

KS Dekorglass Działdowo zagra ze Sportingiem Lizbona

Blisko zwycięstwo w meczu z Dimitrijem Ovtcharovem był Kaii Konishi. Obydwaj panowie mierzyli się już ze sobą w pierwszym spotkaniu pomiędzy polskim i niemieckim klubem i wówczas Japończyk występujący w barach ekipy z Działdowa sprawił sensację, ogrywając wyżej notowanego rywala.

Choć Konishi także i tym razem postawił rywalowi trudne warunki, ostatecznie po pięciosetowej rywalizacji doznał porażki. Obydwa spotkania przegrał także Groth i w końcowym rozrachunku to zespól TTC Neu-Ulm okazał się lepszy w spotkaniu Ligi Mistrzów.

Podopieczni Michała Dziubańskiego zagrają jeszcze jeden mecz w Lidze Mistrzów. W najbliższą sobotę na wyjeździe zmierzą się z portugalskim Sportingiem Lizbona, z którym w roli gospodarza odnieśli zwycięstwo 3:0.