Liga Mistrzów. Kolejne dwa gole Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów! Tym razem z Dynamem Kijów

Piotr Szymański
Dwa gole Roberta Lewandowskiego z Dynamem Kijów
Dwa gole Roberta Lewandowskiego z Dynamem Kijów East News
Liga Mistrzów. Po dublecie na Camp Nou w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, Robert Lewandowski nie zamierza zwalniać tempa. Tym razem napastnik Bayernu Monachium dwukrotnie pokonał golkipera Dynama Kijów.

Dwa gole Lewandowskiego z Dynamem Kijów

Dwa tygodnie temu Robert Lewandowski był jednym z architektów efektownego zwycięstwa z FC Barceloną na wyjeździe (3:0). Snajper Bayernu Monachium dwa razy wpisał się na listę strzelców po przerwie.

W 2. kolejce fazy grupowej "Lewy" utrzymał świetną skuteczność. W spotkaniu z Dynamem Kijów ustrzelił dublet jeszcze w pierwszej odsłonie . Najpierw w swoim stylu pewnie wykonał rzut karny, za który dostał brawa nawet od... Mircei Lucescu, rumuńskiego trenera rywali, a następnie skorzystał z podania Thomasa Muellera.

Dla Lewandowskiego było to już 15. z rzędu spotkanie w Monachium, w którym zdobył bramkę. W każdym z domowych meczów w tym roku.

"Lewy" grał do 79. minuty, a drugą połówkę rozegrał inny z reprezentantów Polski, Tomasz Kędziora. Jego wejście jednak nie poprawiło gry gości. Monachijczycy zadawali kolejne ciosy, za sprawą Serge'a Gnabry'ego, Leroya Sane i Maxima Choupo-Motinga.

Liderem grupy E z kompletem punktów i bez straconej bramki jest Bayern. Ostatnie miejsce z zerowym dorobkiem sensacyjnie zajmuje Barcelona, która w środowy wieczór poległa z Benfiką w Lizbonie (0:3). Czyżby podopiecznych Ronalda Koemana miało zabraknąć w fazie pucharowej?

Bayern Monachium - Dynamo Kijów 5:0 (2:0)