JCZ
Szachtar Donieck - Manchester City 0:3
Szachtar Donieck - Manchester City 0:3 AFP/East News
Liga Mistrzów. Bez zaskoczenia na Ukrainie. Manchester City odniósł rutynowe zwycięstwo. Na stadionie w Charkowie pokonał Szachtar Donieck 3:0 (2:0) i został nowym liderem swojej grupy.

Drużyna Pepa Guardioli objęła prowadzenie w 30 minucie. Po wygranej przebitce Gabriela Jesusa mocnym strzałem popisał się David Silva. Kapitan przyłożył z lewej nogi obok interweniującego bramkarza. Pięć minut później wynik podwyższył Aymeric Laporte, uderzając głową po rzucie rożnym. Asystował mu Kevin De Bruyne.

Zabawę z Szachtarem zakończył Bernardo Silva. Portugalczyk wykończył kontratak dwie minuty po wejściu na murawę. Mimo porażki w 1. kolejce Manchester City został liderem grupy F. O punkt wyprzedza Olympique Lyon.

Szachtar Donieck - Manchester City 0:3 (0:2)

Bramki: D. Silva 30', Laporte 35', B. Silva 71'
Żółte kartki: Krywcow - Otamendi
Spotkanie rozegrano na stadionie w Charkowie.

Szachtar Donieck: Piatow - Matwijenko, Krywcow, Rakickij, Ismaily - Maycon, Stepanenko, Wellington Nem (69' Bolbat), Kowalenko (62' Alan Patrick), Fernando (84' Dentinho) - Moraes.

Manchester City: Ederson - Laporte, Stones (80' Walker), Otamendi - Fernandinho, Mahrez, De Bruyne (69' B. Silva), D. Silva, Mendy - Sterling, Jesus (89' Foden).

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Na luzie trójką. Manchester City zadowolony z wizyty na Ukrainie - pokonał Szachtar Donieck - Gol24