Liga Mistrzów: PSV poskromiło "Czerwone Diabły"

Luciano Narsingh zapewnił zwycięstwo mistrzom Holandii w starciu z Manchesterem United Fot. Archiwum Eurosportu
W pierwszej kolejce Ligi Mistrzów, we wtorkowych meczach, nie było zbyt wielu niespodzianek. Najbardziej zaskakujący wynik to wygrana mistrzów Holandii na własnym boisku z Manchesterem United. Jedynym polskim akcentem był występ Grzegorza Krychowiaka w barwach Sevilli.

Reprezentacyjny pomocnik zaliczył co najmniej poprawny występ i grał pełne 90 minut. Gospodarze mogli wygrać z Borussią Moenchengladbach nawet wyżej, ale Francuz Kevin Gameiro w 50 min nie wykorzystał rzutu karnego. W pierwszej połowie niemiecka jedenastka remis zawdzięczała opatrzności, a nie swojej dobrej grze.

Z kolei w starciu gigantów na Etihad Stadium lepsi okazali się finaliści poprzedniej edycji LM. „Stara Dama” przegrywała 0:1, ale po golach Mario Mandżukica i Alvaro Moraty zainkasowała trzy punkty.

Od zwycięstwa występy w piłkarskiej elicie rozpoczęli też piłkarze Atletico. Antoine Girezmann był bliski skompletowania hat-tricka na stadionie w Stambule, ale ostatecznie to właśnie jego dwie bramki zapewniły zwycięstwo ekipie Diego Simeone w wyjazdowym starciu z Galatasaray. W drugim spotkaniu grupy C debiutant z Kazachstanu zapłacił frycowe na Estadio da Luz w Lizbonie.

Z kolei „Czerwone Diabły” do meczu na Stadionie Philipsa przystąpiły bez swojego supersnajpera, Wayne’a Rooneya. Do Eindhoven powrócił Memphis Depay, bo przecież United tego lata pozyskali go z PSV za prawie 30 mln euro.
Zanim kibice dobrze usiedli na swoich miejscach, koszmar przeżył Luke Shaw. Boczny obrońca gości pechowo starł się z Hectorem Moreno i doznał złamania nogi. Przerwa spowodowana kontuzją trwała niemal 10 minut, a piłkarz ostatecznie opuścił boisko na noszach.

W 41. minucie kibicom przypomniał się Depay, który po podaniu Daleya Blinda wykorzystał sytuację sam na sam. To było efektowne trafienie holenderskiego gwiazdora, a United mogli pójść za ciosem i niewiele brakowało, by podwyższyli na 2:0. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla gości są tylko kwestią czasu, Moreno strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie Maxime’a Lestienne’a z rzutu rożnego i doprowadził do remisu. Po zmianie stron goście zaatakowali, jednak nadziali się na szybką kontrę PSV. W 57. minucie Lestienne zacentrował z lewego skrzydła, a niekryty Luciano Narsingh umieścił piłkę w siatce.W ten sposób niespodzianka stała się faktem.

W drugim spotkaniu grupy B Wolfsburg skromnie ograł CSKA Moskwa 1:0.

Wreszcie w grupie A wszystko odbyło się zgodznie z planem, czyli trzy punkty zostały w Paryżu i Madrycie. Portugalczyk Cristiano Ronaldo nie zawiódł swoich fanów i nowy sezon LM rozpoczął od zdobycia trzech goli.

Pierwsza kolejka LM

WTOREKGrupa A: Paris Saint-Germain – Malmoe FF 2:0 (1:0)). Bramki: Di Maria (4), Cavani (61). Real Madryt – Szachtar Donieck 4:0 (1:0). Bramki: Benzema (30), Ronaldo (55, karny, 63, karny, 81)
Grupa B: VfL Wolfsburg – CSKAMoskwa 1:0 (1:0). Bramka: Draxler (40).
PSVEindhoven – Manchester United 2:1 (1:1). Bramki: Moreno (45), Narsingh (57) – Depay (41).
Grupa C: Galatasaray Stambuł – Atletico Madryt 0:2 (0:2). Bramki: Griezmann (18, 25); Benfica Lizbona – FKAstana 2:0 (0:0). Bramki: Gaitan (51), Mitroglu (62).
Grupa D: Manchester City – Juventus Turyn 1:2 (0:0). Bramki: Chiellini (57, samobójcza) – Mandżukic (70), Morata (81).
Sevilla – Borussia Moenchengladbach 3:0 (0:0). Bramki: Gameiro (47, karny), Banega (66, karny), Konoplianka (84).
ŚRODA
Grupa E:Bayer Leverkusen – BATEBorysów, ASRoma – Barcelona; Grupa F: Dinamo Zagrzeb – Arsenal Londyn, Olympiakos Pireus – Bayern Monachium; Grupa G: Dynamo Kijów – FCPorto, Chelsea Londyn – Maccabi Tel Awiw; Grupa H: Valencia – Zenit Sankt Petersburg, Gent – Olympique Lyon.