Liga Mistrzów: To nie był wieczór „Lewego”

Karol Mackowiak
Robert Lewandowski nie zachwycił w sobotę przeciwko Borussii, nie błyszczał też wczoraj w Rostowie Sergey Pivovarov
Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z FK Rostów 2:3. Kiepski mecz zagrał Robert Lewandowski, który był niewidoczny i nie miał okazji na gola.

To był wręcz koszmarny wieczór dla Roberta Lewandowskiego i jego Bayernu Monachium. Podopieczni Carlo Ancelottiego w mroźnych warunkach w Rostowie nie zdołali wywalczyć nawet punktu! Najpierw do siatki trafił Douglas Costa (36 min.) i wydawało się, że bawarczycy mają grę pod kontrolą. Tymczasem jeszcze tuż przed przerwą świetną akcję indywidualną przeprowadził Irańczyk Sardar Azmoun.

Po zmianie stron gospodarze wyszli na prowadzenie po golu z karnego Dimitrija Poloza. Nawet szybka odpowiedź Juana Bernata nie zbiła z tropu graczy Rostowa. Kilka chwil później z rzutu wolnego nie do obrony strzelił Christian Noboa. Niczym szczególnym nie wyróżnił się też Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski był niewidoczny, schowany za obrońcami i nie miał żadnej okazji do zdobycia bramki. Lepiej, żeby o tym meczu jak najszybciej zapomniał.

Nieco niespodziewanie w pierwszym składzie PSG na mecz z Arsenalem Londyn znalazł się Grzegorz Kry-chowiak. Notowania Polaka w drużynie z Paryża nie są zbyt wysokie. Tym razem trener Unai Emery zdecydował się na bardziej defensywne ustawienie. Paryżanie po jednej z nielicznych kontr wyszli na prowadzenie. W 18 min. zespołową akcję wślizgiem zakończył Edinson Cavani.

Tuż przed przerwą Grzegorz Krychowiak sprokurował rzut karny, który na gola zamienił Olivier Giroud. Po przerwie paryżanie oddali polerywalom i pechowo stracili bramkę po samobójczym trafieniu Włocha Marco Verrattiego. Na 13 min. przed końcem do własnej bramki trafił Alex Iwobi i skończyło się remisem. Krychowiak zagrał bez wyrazu i w 67 min. został zmieniony.

Niesamowity mecz zobaczyli kibice w Stambule. Beskitas do przerwy przegrywał już 0:3, lecz dzięki szaleńczej pogoni i błyskowi Ricardo Quaresmy, który sam trafił na 2:3 i asystował przy bramce wyrównującej, Turkom udało się uratować punkt.

To nie koniec pucharowych emocji w tym tygodniu. Już dziś kolejne mecze Ligi Europy. Warto zwrócić uwagę na spotkanie Anderlechtu Bruksela z FK Qabalą. „Fiołki” prowadzą z ośmioma punktami w grupie C. Okazję na poprawienie dorobku będzie miał Łukasz Teodorczyk. Reprezentant Polski ma do tej pory na koncie 17 bramek w 21 meczach Anderlechtu (11 goli w lidze, 6 w Lidze Europy) i zajmuje wysokie, 10. miejsce w klasyfikacji Złotego Buta.

W innych grupach prowadzą z kolei zespoły, w których grają Polacy. Na czele gr. E jest AS Roma Wojciecha Szczęsnego, a grupy L Osmanlispor Łukasza Szukały. Włosi zagrają z Viktorią Pilzno, a Turcy ze Steauą Bukareszt. Z kolei FK Krasnodar Artura Jędrzejczyka zagra z Red Bull Salzburg.

Grupa AArsenal Londyn - Paris Saint-Germain 2:2 (1:1). Bramki: Giroud 45. (karny), Verratti 55. (sam.) - Cavani 38., Jenkinson 77. (sam.).
Łudogorec Razgrad - FC Basel 0:0

1. Paris Saint-Germain 5 11 11:5
2. Arsenal Londyn 5 11 14:5
3. Łudogorec Razgrad 5 2 4:13
4. FC Basel 5 2 2:8

Grupa BNapoli - Dynamo Kijów 0:0
Besiktas Stambuł - Benfica Lizbona 3:3 (0:3). Bramki: Tosun 58. Quaresm 83. (karny), Aboubakar89. - Guedes 10., Semedo 25., Fejsa 31.

1. Napoli 5 8 9:7
2. Benfica Lizbona 5 8 9:8
3. Besiktas Stambuł 5 7 9:8
4. Dynamo Kijów 5 2 2:6

Grupa CCeltic Glasgow - FC Barcelona 0:2 (0:1). Bramki: Messi 24. i 55. (karny)
Borussia Moenchengladbach - Manchester City 1:1 (1:1). Bramki: Raffael 23. - SIlva 45.
1. FC Barcelona 5 12 16:4
2. Manchester City 5 8 11:9
3. Borussia M-gladbach 5 5 5:8
4. Celtic Glasgow 5 2 4:15

Grupa DFK Rostow - Bayern Monachium 3:2 (1:1). Bramki: Azmoun 44., Poloz 50. (karny), Noboa 67. - Costa 36., Bernat 53.
Atletico Madryt - PSV Eindhoven 2:0 (0:0). Bramki: Gameiro 55. Griezmann 66

1. Atletico Madryt 5 15 7:1
2. Bayern Monachium 5 913:6
3. FK Rostow 5 4 6:12
4. PSV Eindhoven 51 4:11