Liga Mistrzów: Wojciech Szczęsny wyrzucony z boiska. To jego trzecia czerwona kartka [WIDEO]

BAZA
W środowym spotkaniu drugiej kolejki Ligi Mistrzów Arsenal pewnie wygrał z Galatasaray 4:1. Polski bramkarz angielskiego klubu meczu do udanych jednak nie zaliczy. Wojciech Szczęsny w sytuacji sam na sam sfaulował Buraka Yilmaza i zobaczył czerwoną kartkę – już trzecią w karierze.

W meczu z Galatasaray Wojciech Szczęsny boisko musiał opuścić w 60. minucie. W dodatku sprokurował rzut karny, który wykorzystał sam poszkodowany, czyli Buraka Yilmaza. Turek zdołał jednak tylko zmniejszyć rozmiary porażki.

Także w zeszłej edycji Ligi Mistrzów Wojciech Szczęsny zobaczył czerwień. Stało się to w pojedynku Arsenalu z Bayernem Monachium w 1/8 finału. Dwumecz z Niemcami dla wychowanka Agrykoli Warszawa trwał zaledwie 37 minut. Szczęsny został wyrzucony za faul na Arjenie Robbenie.

Między słupkami Kanonierów zastąpił go inny reprezentant Polski – Łukasz Fabiański. Wejście miał bardzo dobre, gdyż nie dał się pokonać z rzutu karnego – David Alaba uderzył obok słupka. Ostatecznie Bayern wygrał 2:0, ale po meczu dyskutowano głownie o zachowaniu Szczęsnego, który schodząc z boiska pokazywał dziwne gesty.

Po meczu trener londyńczyków Arsene Wenger upomniał Polaka zaznaczając, że jego zachowanie wynikało z frustracji, ale nawet w takich chwilach powinien być profesjonalistą.

Polscy kibice najlepiej pamiętają jednak inną czerwoną kartkę Szczęsnego – tę z meczu otwarcia Euro 2012. W 69. minucie starcia z Grecją golkiper Arsenalu musiał opuścić boisko za przewinienie na Dimitrisie Salpingidisie.

Zastąpił go Przemysław Tytoń, który został bohaterem chwilę po wejściu broniąc rzut karny wykonywany przez Giorgosa Karagounisa.

Co ciekawe, Wojciech Szczęsny jeszcze nigdy nie dostał czerwonej kartki w meczu ligi angielskiej. W 121 występach w Premier League zobaczył tylko siedem żółtych kartek.