Liga niemiecka. Hat-trick Roberta Lewandowskiego z Herthą Berlin! Polak wyrównał kolejny rekord Gerda Muellera

Piotr Szymański
Hat-trick Roberta Lewandowskiego z Herthą Berlin
Hat-trick Roberta Lewandowskiego z Herthą Berlin East News
Liga niemiecka. On się po prostu nie zatrzymuje. Robert Lewandowski strzelił trzy gole w sobotnim meczu 3. kolejki ligi niemieckiej z Herthą Berlin (5:0). Bayern Monachium rozgromił rywala, a "Lewy" przy okazji wyrównał kolejny rekord legendarnego Gerda Muellera. Zobacz bramki!

Hat-trick Roberta Lewandowskiego z Herthą Berlin (28.08.2021)

Robert Lewandowski po raz pierwszy w sobotnim spotkaniu wpisał się na listę strzelców w 35. minucie. Polak najpierw strzelił z główki w poprzeczkę, ale zdołał dobić piłkę do bramki. Po sprawdzeniu sytuacji na VAR-ze, trafienie zostało zaliczony. Tym samym "Lewy" zdobył bramkę w 16. kolejnym meczu Bayernu Monachium i wyrównał rekord Gerda Muellera z sezonu 1969/1970.

Po przerwie Lewandowski dołożył dwie kolejne bramki. Najpierw wpakował piłkę do "pustaka" po zagraniu od Leroya Sane (70. minuta), a następnie ustalił wynik głową (84. minuta) po rzucie rożnym, również z najbliższej odległości.

- Nie myślę o rekordach. Przed każdym meczem jestem skupiony na moich zadaniach. Kiedy zespół gra dobrze, czerpię z tego korzyści. Zawsze jestem bardzo zadowolony, gdy pomagam drużynie - powiedział po meczu z Herhą "Lewy".

- To zależy od wielu czynników, ale zawsze czuję głód bramek. Czuję się bardzo dobrze, zdecydowanie lepiej niż kilka lat temu. Nadal chcę być coraz lepszy i się rozwijać - dodał Polak w rozmowie ze Sky.

Zobacz hat-trick Lewandowskiego z Herthą (28.08.2021):

Bayern Monachium - Hertha Berlin 5:0 (2:0)

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Liga Europy. Mecz Legia - Slavia. Mistrz Polski, grając w przewadze od 3. minuty, zdołał pokonać u siebie faworyzowaną Slavię Praga (2:1) i niespodziewanie awansował do fazy grupowej Ligi Europy. Zobacz najlepsze MEMY po meczu Legia - Slavia!

MEMY po meczu Legia - Slavia: mistrz Polski zaimponował i uc...